Nowa edycja, nowa Wyprawka Czytelnicza!

Opublikowano: 29.11.2022

ksiazki-mala-ksiazka-wielki-czlowiekMasz dziecko w wieku przedszkolnym? Zabierz je do biblioteki i podaruj jeden z piękniejszych prezentów, jakim jest miłość do książek i czytania.

Wszystkim pasjonatom książek dziecięcych i bibliotek kampania "Mała książka – wielki człowiek” jest z pewnością bardzo dobrze znana! W tegorocznej edycji projektu na przedszkolaków czeka wiele nowości!

Z myślą o najmłodszych Czytelnikach powstała zupełnie nowa Wyprawka Czytelnicza. "Krasnal w Krzywej Czapce", to książka wyjątkowa, bo powstała specjalnie na potrzeby kampanii, a stoi za nią niezwykły duet. Autorem ciekawych przygód o Krasnalu w Krzywej Czapce jest wybitny autor, znany i lubiany przez najmłodszych czytelników – Wojciech Widłak, a przepiękne ilustracje stworzyła Aleksandra Krzanowska.

Do książki dołączona jest broszura "Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece", która pomoże rodzicom rozbudzić w dzieciach pasję do czytania.

Nowością w tegorocznej kampanii są Wyprawki w wersji ukraińsko-polskiej. Mamy ogromną nadzieję, że pomogą dzieciom z Ukrainy zaprzyjaźnić się z polskimi bibliotekami i literaturą. Wspólne czytanie to przecież nie tylko wspaniała zabawa i rozwój w wielu obszarach, ale też budowanie poczucia bezpieczeństwa i przynależności do wspólnoty – rodzinnej i lokalnej.

Materiały do pobrania: