Międzynarodowy Dzień Ziemi w Filii "Starówka"

Opublikowano: 23.04.2024

W dniu dzisiejszym w Filii "Starówka" gościliśmy klasę 1b ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej z Brzeźna, aby uczcić Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Spotkanie rozpoczęliśmy od zwiedzania naszej biblioteki, gdzie uczniowie mieli okazję zapoznać się z różnorodnością literatury. Następnie przenieśliśmy się do części warsztatowej, gdzie bibliotekarka przeprowadziła zajęcia ekologiczne. Podczas zajęć poruszyliśmy tematykę ekologii omawiając dobre nawyki służące naszej planecie oraz znaczenie prawidłowej segregacji śmieci. Uczestnicy aktywnie włączyli się również w praktyczne działania zgniatając butelki i puszki oraz ucząc się, jak właściwie segregować odpady.

Jednym z głównych punktów spotkania było sadzenie krzewu laurowiśni. Razem z uczniami posadziliśmy drzewo, które na stałe znajdzie swoje miejsce w siedzibie głównej MBP w Koninie. Ta symboliczna akcja miała na celu promowanie dbałości o środowisko naturalne oraz podkreślenie potrzeby troski o naszą planetę.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za odwiedzenie naszej biblioteki i zaangażowanie w wydarzenie. Mamy nadzieję, że spotkanie przyczyniło się do zwiększenia świadomości ekologicznej oraz zachęciło naszych gości do regularnego korzystania z biblioteki jako źródła wiedzy i inspiracji.