mlodzi naukowcy siodemka

Informujemy Czytelników
Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Koninie,
że dnia 20.09.2019 r. (piątek)
placówki biblioteczne

będą czynne
do godz. 17:00.

Przepraszamy za utrudnienia.

mlodzi naukowcy siodemkaZMIANA GODZIN OTWARCIA
FILII BIBLIOTECZNYCH

SPRAWDŹ

mlodzi naukowcy siodemkaZróbmy sobie przerwę na wspólne czytanie.

„Wspólne czytanie przez dzieci i rodziców, to najpiękniejszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Czytajcie na zmianę. Czytajcie na głosy. Zadawajcie pytania. Szukajcie odpowiedzi. Nic tak nie uczy empatii, nie rozwija wyobraźni i nie mówi „kocham Cię”, jak książka przeczytana razem”.

Oddaj swój głos na Miejską Bibliotekę Publiczną w Koninie.
KINDER MLECZNA KANAPKA nagradza 300 bibliotek, które zbiorą najwięcej głosów.

Głosowanie na biblioteki trwa do 4.11.2019 r. Można oddać 1 głos, raz dziennie.

ZAGŁOSUJ NA BIBLIOTEKĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Zabawy plenerowe

W Filii „Siódemka” tym razem duuużo ruchu. Dzieci, które odwiedziły nas w ramach wakacyjnego spotkania zmierzyły się w konkurencjach na zwinność i koncentrację. Nie brakowało chętnych do spróbowania swoich sił w nietypowych zadaniach, takich jak spacer w kole, wędrówka na wiaderkach oraz wyścigi na piłkach.

Zmęczeni, ale uśmiechnięci usiedliśmy na dworze, by wysłuchać opowiadania Renaty Piątkowskiej pt. „Osa”, o nieznośnym owadzie, który nieproszony wpadł do przedszkola na obiad.

Po lekturze przyszedł czas na dalszą część sportowych zmagań. Uczestnicy zajęć, przy użyciu mapy, przygotowali ścieżkę zdrowia. Tor sprawnościowy, narysowany kredami na chodniku, należało później „pokonać”.

Spotkanie zakończyło się efektowną niespodzianką, czyli puszczaniem wielkich tęczowych baniek. Sprawiło to frajdę wszystkim, tym małym i tym większym.

Dziękujemy za udział w naszych cotygodniowych spotkaniach.