mlodzi naukowcy siodemka

Informujemy Czytelników
Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Koninie,
że dnia 20.09.2019 r. (piątek)
placówki biblioteczne

będą czynne
do godz. 17:00.

Przepraszamy za utrudnienia.

mlodzi naukowcy siodemkaZMIANA GODZIN OTWARCIA
FILII BIBLIOTECZNYCH

SPRAWDŹ

mlodzi naukowcy siodemkaZróbmy sobie przerwę na wspólne czytanie.

„Wspólne czytanie przez dzieci i rodziców, to najpiękniejszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Czytajcie na zmianę. Czytajcie na głosy. Zadawajcie pytania. Szukajcie odpowiedzi. Nic tak nie uczy empatii, nie rozwija wyobraźni i nie mówi „kocham Cię”, jak książka przeczytana razem”.

Oddaj swój głos na Miejską Bibliotekę Publiczną w Koninie.
KINDER MLECZNA KANAPKA nagradza 300 bibliotek, które zbiorą najwięcej głosów.

Głosowanie na biblioteki trwa do 4.11.2019 r. Można oddać 1 głos, raz dziennie.

ZAGŁOSUJ NA BIBLIOTEKĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Z kotem w roli głównej

Dzieci, które przybyły  do „Siódemki” na ostatnie wakacyjne zajęcia, czekała nie lada niespodzianka. Chcąc sprawić im radość i tym samym podziękować za wspaniałą frekwencję oraz aktywność „zorganizowaliśmy” milusińskie zwierzaki, prosto ze schroniska. Udało nam się to dzięki Panu Łukaszowi, który wyraził chęć pomocy i zjawił się w „Siódemce” z dwoma kotami.

Początkowo nieufne, powoli przyzwyczajały się do nowego otoczenia i zapachu. Przede wszystkim jednak do dzieci, które zachwycone futrzakami, aż się paliły do zabawy z nimi. Koty, jak to one, chodziły własnymi ścieżkami. Wędrowały po bibliotecznych regałach, uciekały przed dzieciakami  skacząc po książkach.

Słuchając opowieści Pana Łukasza o życiu zwierząt w schronisku, maluchy bacznie obserwowały poczynania kotków i jeśli tylko się udało, głaskały je po mięciutkim futerku.

Rozstanie z rozkosznymi zwierzakami osłodziliśmy Cukierkiem, ale nie tym do jedzenia. Bohaterem fantastycznej książki Waldemara Cichonia pt.: „Popraw się, Cukierku”. Kocie obrazki, wykonane rączkami dzieci na pewno będą miłą pamiątką czwartkowego spotkania. I zdjęcie, wykonane na zakończenie, na którym widać uśmiechnięte, „kocie” buźki.