mlodzi naukowcy siodemka

Informujemy Czytelników
Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Koninie,
że dnia 20.09.2019 r. (piątek)
placówki biblioteczne

będą czynne
do godz. 17:00.

Przepraszamy za utrudnienia.

mlodzi naukowcy siodemkaZMIANA GODZIN OTWARCIA
FILII BIBLIOTECZNYCH

SPRAWDŹ

mlodzi naukowcy siodemkaZróbmy sobie przerwę na wspólne czytanie.

„Wspólne czytanie przez dzieci i rodziców, to najpiękniejszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Czytajcie na zmianę. Czytajcie na głosy. Zadawajcie pytania. Szukajcie odpowiedzi. Nic tak nie uczy empatii, nie rozwija wyobraźni i nie mówi „kocham Cię”, jak książka przeczytana razem”.

Oddaj swój głos na Miejską Bibliotekę Publiczną w Koninie.
KINDER MLECZNA KANAPKA nagradza 300 bibliotek, które zbiorą najwięcej głosów.

Głosowanie na biblioteki trwa do 4.11.2019 r. Można oddać 1 głos, raz dziennie.

ZAGŁOSUJ NA BIBLIOTEKĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Wakacyjne działania w Filii "Jedenastka"

Spotkania wakacyjne w Filii na osiedlu Łężyn odznaczały się różnorodnością działań i zajęć. Oprócz nagminnego czytania książek przez uczestników, chętnie podejmowali oni inne inicjatywy, niektóre już gotowe podsunięte pomysły, a inne spontaniczne, samodzielne. W tym okresie uczestnicy chętnie malowali farbami, grali w gry planszowe czy układali puzzle. Dyskutowali o Powstaniu Warszawskim, wyszukiwali informacje w książkach, a także zaaranżowali wystawkę dla czytelników.

Drugim interesującym tematem okazała się starożytność. W związku z tym na podstawie dostępnych źródeł w bibliotece, uczestnicy utworzyli tematyczną mapę myśli. Podczas spotkań wakacyjnych w filii, uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem okładali książki. Całości towarzyszyły pogadanki i dyskusje na temat ulubionych książek i bohaterów, ale także opowieści o własnych wyjazdach wakacyjnych i przeżytych przygodach. Był to mile i pożytecznie spędzony czas w bibliotece.

Filia „Jedenastka” zaprasza za rok. Przypominamy, że podczas całych wakacji oglądać można biblioteczną wystawę dotyczącą życia i twórczości Zofii Urbanowskiej, która mieści się w holu przy wejściu do filii.