mlodzi naukowcy siodemka

Informujemy Czytelników
Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Koninie,
że dnia 20.09.2019 r. (piątek)
placówki biblioteczne

będą czynne
do godz. 17:00.

Przepraszamy za utrudnienia.

mlodzi naukowcy siodemkaZMIANA GODZIN OTWARCIA
FILII BIBLIOTECZNYCH

SPRAWDŹ

mlodzi naukowcy siodemkaZróbmy sobie przerwę na wspólne czytanie.

„Wspólne czytanie przez dzieci i rodziców, to najpiękniejszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Czytajcie na zmianę. Czytajcie na głosy. Zadawajcie pytania. Szukajcie odpowiedzi. Nic tak nie uczy empatii, nie rozwija wyobraźni i nie mówi „kocham Cię”, jak książka przeczytana razem”.

Oddaj swój głos na Miejską Bibliotekę Publiczną w Koninie.
KINDER MLECZNA KANAPKA nagradza 300 bibliotek, które zbiorą najwięcej głosów.

Głosowanie na biblioteki trwa do 4.11.2019 r. Można oddać 1 głos, raz dziennie.

ZAGŁOSUJ NA BIBLIOTEKĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Narodowe Czytanie 2019

Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie, Miasto Konin, Starostwo Powiatowe w Koninie, Koniński Dom Kultury, zapraszają  na Narodowe Czytanie 2019, które odbędzie się 7 września 2019 r. w godz. 11.30 do 13.30 w Konińskim Domu Kultury, pl. Niepodległości 1.

Podczas tegorocznej odsłony ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru ośmiu nowel z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta RP. Nowele na ósme Narodowe Czytanie to:

1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
  2. Dym – Maria Konopnicka;
  3. Katarynka – Bolesław Prus;
  4. Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz;
  5. Orka – Władysław Stanisław Reymont;
  6. Rozdziobią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski;
  7. Sachem – Henryk Sienkiewicz;
  8. Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski.

Wybrane fragmenty nowel czytać będą m.in.: Prezydent Miasta Konina
– Piotr Korytkowski, Starosta Koniński – Stanisław Bielik, wybitny polski aktor filmowy i teatralny - Daniel Olbrychski.

Następnie odbędzie się spotkanie autorskie z Danielem Olbrychskim, które poprowadzi Katarzyna Roszak-Markowska.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa tematycznie związana z czytanymi nowelami, z wykorzystaniem zbiorów własnych MBP w Koninie, a na gitarze zagra Agata Szczęsna –uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Technicznych w Sompolnie.

Narodowe Czytanie to również okazja do otrzymania okolicznościowej pieczęci na kartach nowel przyniesionych z domowej biblioteki.

Na Narodowe Czytanie obowiązuje wstęp wolny.

Program:

• 11.30 – rozpoczęcie uroczystości, powitanie gości i uczestników Narodowego Czytania, odczytanie okolicznościowego listu Prezydenta RP przez Damiana Kruczkowskiego, dyrektora MBP w Koninie,
  • 11.45 - głośne czytanie fragmentów nowel (przedstawiciele: samorządów miasta i powiatu, kultury i oświaty, konińscy przedsiębiorcy), Daniel Olbrychski przeczyta fragment Sachem Henryka Sienkiewicza,
  • 12.25 - spotkanie autorskie z Danielem Olbrychskim, które poprowadzi Katarzyna Roszak-Markowska,
  • 13.15 - wręczenie książek z okolicznościową pieczęcią Narodowego Czytania 2019
  • 13.30 – zakończenie uroczystości.

Współorganizatorzy:

• Miasto Konin
  • Starostwo Powiatowe w Koninie
  • Koniński Dom Kultury

Sponsorzy:

• Starostwo Powiatowe w Koninie
  • Beza Krówka i Kogel-Mogel w Koninie
  • Wyższa Szkoła Kadr Menadżerskich w Koninie
  • Międzyzakładowy Związek Zawodowy Hutników i Pracowników  z/s w Aluminium Konin - IMPEXMETAL S.A.
  • Organizacja Międzyzakładowa Niezależny Związek Zawodowy „SOLIDARNOŚĆ” z/s w Aluminium Konin
  • Centrum Ubezpieczeń i Leasingu  Wiktorski/Wielgórecki Sp. z o.o. Przedstawicielstwo Generalne UNIQA TU SA. w Koninie
  • Fabryka Materaców Hevea S. C. w Ślesinie
  • Pan Bartosz Małaczek - Dyrektor biura poselskiego Tomasza Nowaka