mlodzi naukowcy siodemka

Informujemy Czytelników
Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Koninie,
że dnia 20.09.2019 r. (piątek)
placówki biblioteczne

będą czynne
do godz. 17:00.

Przepraszamy za utrudnienia.

mlodzi naukowcy siodemkaZMIANA GODZIN OTWARCIA
FILII BIBLIOTECZNYCH

SPRAWDŹ

mlodzi naukowcy siodemkaZróbmy sobie przerwę na wspólne czytanie.

„Wspólne czytanie przez dzieci i rodziców, to najpiękniejszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Czytajcie na zmianę. Czytajcie na głosy. Zadawajcie pytania. Szukajcie odpowiedzi. Nic tak nie uczy empatii, nie rozwija wyobraźni i nie mówi „kocham Cię”, jak książka przeczytana razem”.

Oddaj swój głos na Miejską Bibliotekę Publiczną w Koninie.
KINDER MLECZNA KANAPKA nagradza 300 bibliotek, które zbiorą najwięcej głosów.

Głosowanie na biblioteki trwa do 4.11.2019 r. Można oddać 1 głos, raz dziennie.

ZAGŁOSUJ NA BIBLIOTEKĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Narodowe Czytanie nowel polskich

Podczas tegorocznej odsłony ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru ośmiu nowel z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta RP.

Wybrane fragmenty nowel, w Konińskim Domu Kultury, czytali m.in.: Prezydent Miasta Konina - Piotr Korytkowski, Starosta Koniński - Stanisław Bielik oraz wybitny polski aktor filmowy i teatralny - Daniel Olbrychski, który był gościem specjalnym wydarzenia zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Koninie. Po przeczytaniu nowel odbyło się spotkanie autorskie z Danielem Olbrychskim, które poprowadziła Izabela O'Sullivan. Wszystkim uczestnikom Narodowego Czytania rozdaliśmy egzemplarze noweli "Sachem" Henryka Sienkiewicza ostemplowane okolicznościową pieczęcią Narodowego Czytania 2019, pod którą z niezwykłą starannością składał autografy Daniel Olbrychski.
Współorganizatorami wydarzenia byli: Koniński Dom Kultury, Miasto Konin i Starostwo Powiatowe.

Szczególne podziękowania składamy naszym sponsorom, bez których zorganizowanie Narodowego Czytania 2019 z tak znakomitą obsadą aktorską byłoby niemożliwe.