mlodzi naukowcy siodemka

Informujemy Czytelników
Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Koninie,
że dnia 20.09.2019 r. (piątek)
placówki biblioteczne

będą czynne
do godz. 17:00.

Przepraszamy za utrudnienia.

mlodzi naukowcy siodemkaZMIANA GODZIN OTWARCIA
FILII BIBLIOTECZNYCH

SPRAWDŹ

mlodzi naukowcy siodemkaZróbmy sobie przerwę na wspólne czytanie.

„Wspólne czytanie przez dzieci i rodziców, to najpiękniejszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Czytajcie na zmianę. Czytajcie na głosy. Zadawajcie pytania. Szukajcie odpowiedzi. Nic tak nie uczy empatii, nie rozwija wyobraźni i nie mówi „kocham Cię”, jak książka przeczytana razem”.

Oddaj swój głos na Miejską Bibliotekę Publiczną w Koninie.
KINDER MLECZNA KANAPKA nagradza 300 bibliotek, które zbiorą najwięcej głosów.

Głosowanie na biblioteki trwa do 4.11.2019 r. Można oddać 1 głos, raz dziennie.

ZAGŁOSUJ NA BIBLIOTEKĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Czytanie i pisanie to miłe okrywanie - Dbam o siebie

Filia "Chorzeń" MBP w Koninie wraz z Przedszkolem nr 16, grupą "Sówki", realizuje program "Czytanie i pisanie to miłe okrywanie". Pierwsze spotkanie odbyło się 11 września 2019 roku z panią pielęgniarką i dotyczyło higienicznego trybu życia. "Dbam o siebie" czyli pogadanka o prawidłowym odżywianiu się, ubieraniu stosownie do pory roku i zapobieganiu chorobom.

Nasz gość uświadomił dzieciom konieczność przyjmowania leków w czasie choroby, zaleconych przez lekarza i podawanych wyłącznie przez rodziców. Następnie przedszkolaki wysłuchały opowiadania "Strupek" wprowadzające do drugiej części spotkania. Pani Maria zademonstrowała apteczkę, w której mieszczą się przedmioty do pierwszej pomocy przy małych urazach. Okazało się, że powakacyjnych urazów było kilka, które należało opatrzyć.

Maluchy chętnie poddawały się opiece pani pielęgniarki. Do przedszkola wracały z plastrami w kształcie kokardek i innych figur geometrycznych. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze.

Na koniec dzieci wręczyły gościowi własnoręcznie wykonany upominek.