GODZINY PRACY BIBLIOTEK

czynna będzie do godz. 16:30

mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

ZAPOZNAJ SIĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Poznajemy Bibliotekę — wizyta pierwszaków

Czytanie to najlepszy sposób uczenia się. Aleksander Puszkin 25.10.2019 r. przeszedł do historii klasy I "b" Szkoły Podstawowej nr 9 w Koninie. Pierwszaki wraz ze swoją wychowawczynią panią Emilką uczestniczyli w pierwszej lekcji bibliotecznej w Filii "Chorzeń" MBP.

Uczniowie zapoznali się z działalnością biblioteki, księgozbiorem, poznały zasady wypożyczania książek i zachowania w bibliotece. Rozmawialiśmy o tym, jak należy obchodzić się z książkami, żeby ładnie wyglądały i długo służyły czytelnikom.

Takie spotkanie nie mogło się obejść bez głośnego czytania, wybraliśmy na tę okazję książkę "Niesforny alfabet" Grzegorza Kasdepki. Te króciutkie opowiadania z literami w roli głównej okazały się fajną zabawą. Taka forma czytania tekstu wspomagana obrazkami pozwala na zaangażowanie całej grupy.

Pierwszakom życzymy, aby ta ich podróż z książką trwała przez całe ich życie. Niech rozwija ich wyobraźnię, uczy myślenia, ułatwia naukę, przynosi wiedzę i niech będzie znakomitą rozrywką.

Spotkaniu towarzyszyła wystawka książek z bestsellerowej serii "Czytam sobie" wspomagająca w nauce samodzielnego czytania dzieci w wieku 5-7 lat na 3 poziomach zaawansowania. Śmiało można rzec, że uczniowie rozpoczęli swoją wielką przygodę z najwierniejszym swoim przyjacielem - książką. Wszystkie pierwszaki otrzymały na pamiątkę zakładkę i wyraziły duże zainteresowanie przyłączeniem się do grona czytelników.

Plakat promujący spotkanie autorskie z Hanną MerlakJeśli chcecie dowiedzieć się, jakie zapachy snuły się po ulicach przedwojennego Konina i chcielibyście poznać przepisy smakowitych i dzisiaj nieco egzotycznych potraw, które wydawały taką woń, to zapraszamy 17 grudnia br. o godz. 18:00 do biblioteki przy ul. Dworcowej 13 w Koninie.

Hanna Merlak, autorka książki „Żydzi od kuchni. Opowieści wokół rodzinnego stołu”, prawnuczka koninianki, Magdaleny Leszczyńskiej-Ejzen, opowie, jak wyglądała praca nad książką i skąd czerpała inspiracje. A podpowiemy tylko, że we wszystko zamieszany był „przepiśnik” Babci Madzi .

Przenieśmy się tego grudniowego wieczoru na chwilę do Konina sprzed 1939 roku, kiedy to zapach aromatycznego czulentu, świeżej chałki i sycących latkes unosił się nad miastem. Poznajmy Babcię Madzię i jej córkę Marysię, o których na pewno opowie Hania. Poznajmy historię Konina, którego już nie ma.

Książka do nabycia w trakcie spotkania - cena 25 zł