mbp logo

ul. Dworcowa 13

62-510 Konin

tel.+48 63 242 85 37

fax +48 63 242 85 37 w.105

Wypożyczalnia Główna: 63 249 11 50

BANK: 68 1560 0013 2015 2807 9141 0001

GODZINY PRACY BIBLIOTEK

do 13.12.2019 (piątek)
Wypożyczalnia "Książek Mówionych" i Zbiorów Muzycznych
będzie NIECZYNNA.

 

13.12.2019 (piątek)
Filia "Medyczna"
czynna będzie do godz. 16:30

mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

 

ZAPOZNAJ SIĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

 

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Dzień Origami w bibliotece

Czy pamiętacie zabawę „Piekło – Niebo”? Czy tworzyliście kiedykolwiek czapki, samoloty czy stateczki z papieru? To nic innego jak elementy japońskiej sztuki składania papieru Origami. Z okazji Światowego Dnia Origami w Filii "Chorzeń" MBP w Koninie zorganizowała warsztaty sztuki składania papieru.

Podczas piątkowego popołudnia dzieci poznały historię origami. Dowiedziały się, że jest to sztuka składania papieru wywodząca się z Chin, gdzie zastępowano papierowymi składankami wyroby ceramiczne służące do pochówku umarłych. Natomiast origami swój rozwój zawdzięcza Japończykom i jest tam obowiązkowym przedmiotem w szkole. Sztuka ta pozytywnie wpływa na rozwój dzieci, pomaga w nauce matematyki, geometrii, ćwiczy precyzję, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonanie zadań według ściśle określonej instrukcji.

W trakcie warsztatów posługiwaliśmy się książkami Doroty Dziamskiej autorki sztuki składania papieru. Okazuje się, że kartka papieru niesie ogromne możliwości tworzenia różnych modeli. Uczestnicy warsztatów - dzieci przebywające po lekcjach w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 9 tą metodą tworzyli wybrane przez siebie elementy, które posłużyły do wykonania jesiennego krajobrazu.

Instytucja pełni funkcje biblioteki powiatowej

 

Moduł a4w Informacja o ciasteczkach

© 2007-2019 Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie Projekt i realizacja: Paweł Szczepaniak

Plakat promujący spotkanie autorskie z Hanną MerlakJeśli chcecie dowiedzieć się, jakie zapachy snuły się po ulicach przedwojennego Konina i chcielibyście poznać przepisy smakowitych i dzisiaj nieco egzotycznych potraw, które wydawały taką woń, to zapraszamy 17 grudnia br. o godz. 18:00 do biblioteki przy ul. Dworcowej 13 w Koninie.

 

Hanna Merlak, autorka książki „Żydzi od kuchni. Opowieści wokół rodzinnego stołu”, prawnuczka koninianki, Magdaleny Leszczyńskiej-Ejzen, opowie, jak wyglądała praca nad książką i skąd czerpała inspiracje. A podpowiemy tylko, że we wszystko zamieszany był „przepiśnik” Babci Madzi .

 

Przenieśmy się tego grudniowego wieczoru na chwilę do Konina sprzed 1939 roku, kiedy to zapach aromatycznego czulentu, świeżej chałki i sycących latkes unosił się nad miastem. Poznajmy Babcię Madzię i jej córkę Marysię, o których na pewno opowie Hania. Poznajmy historię Konina, którego już nie ma.

 

Książka do nabycia w trakcie spotkania - cena 25 zł