GODZINY PRACY BIBLIOTEK

czynna będzie do godz. 16:30

mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

ZAPOZNAJ SIĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Prezent pod Choinę z Biblioteki

Drodzy Czytelnicy, Przyjaciele i Sympatycy...

Dziewiętnasty raz Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego organizuje akcję charytatywną "Prezent pod choinkę". Do 10 listopada kto ma takie życzenie, wolę i wrażliwe serce może do lokalnego koordynatora (dla Konina, to Parafia Ewangelicko-Augsburska w Koninie, ul. Dąbrowskiego 1, Stary

Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie chciałaby włączyć się w tę akcję i zaprosić Was do pomocy. Nikt nie musi przygotowywać całej paczki (choć będzie to mile widziane), ale wystarczy, że każdy z Nas przyniesie to, co może.

Spotykamy się w sobotę o godzinie 14:00 w budynku siedziby głównej MBP przy ul. Dworcowej 13.

Co przynosimy:

• kartoniki po butach,
  • kolorowy papier,
  • wstążki do zawiązania paczek,
  • przybory szkolne,
  • drobne zabawki,
  • kosmetyki dla dzieci,
  • skarpetki, czapki, szaliki,
  • słodycze - ważność najkrócej do 30 czerwca 2020 r.!!!

Pamiętajmy, że robimy paczki dla DZIECI!!

Plakat promujący spotkanie autorskie z Hanną MerlakJeśli chcecie dowiedzieć się, jakie zapachy snuły się po ulicach przedwojennego Konina i chcielibyście poznać przepisy smakowitych i dzisiaj nieco egzotycznych potraw, które wydawały taką woń, to zapraszamy 17 grudnia br. o godz. 18:00 do biblioteki przy ul. Dworcowej 13 w Koninie.

Hanna Merlak, autorka książki „Żydzi od kuchni. Opowieści wokół rodzinnego stołu”, prawnuczka koninianki, Magdaleny Leszczyńskiej-Ejzen, opowie, jak wyglądała praca nad książką i skąd czerpała inspiracje. A podpowiemy tylko, że we wszystko zamieszany był „przepiśnik” Babci Madzi .

Przenieśmy się tego grudniowego wieczoru na chwilę do Konina sprzed 1939 roku, kiedy to zapach aromatycznego czulentu, świeżej chałki i sycących latkes unosił się nad miastem. Poznajmy Babcię Madzię i jej córkę Marysię, o których na pewno opowie Hania. Poznajmy historię Konina, którego już nie ma.

Książka do nabycia w trakcie spotkania - cena 25 zł