Wietrzny i deszczowy poranek ostatniego dnia września nie zachęcał do spacerów, a mimo to naszą bibliotekę odwiedziła grupa pięciolatków z Przedszkola nr 4 Biały Konik. Dzieciaki w kaloszkach i deszczówkach dzielnie maszerowały, by w zaciszu czytelni… poszeleścić jesiennymi liśćmi.

Ale zanim odbyły ten hałaśliwy spacer, miały o wiele poważniejsze zadanie: musiały rozwiązać krzyżówkę, co nie było łatwe dla tych maluchów, które nie znają jeszcze literek. Z drobną pomocą nasi goście poradzili sobie jednak z tym zadaniem śpiewająco. Podobnie jak z piosenką „Idzie lasem Pani Jesień”.

Wiele radości przedszkolakom sprawiły zabawy ruchowe „Wieje wiatr” oraz „Kolory listków”, natomiast list zaadresowany do nich od Pani Jesieni skłonił do podzielenia się szeroką wiedzą na temat królującej właśnie pory roku.

Ukoronowaniem spotkania w bibliotece była wspólna praca nad obsypanym kolorowymi liśćmi drzewem. Po zajęciach plastycznych konieczne było dokładne wyszorowanie umalowanych farbami rączek, ale jesienne dzieło wygląda imponująco.