GODZINY PRACY BIBLIOTEK

czynna będzie do godz. 16:30

mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

ZAPOZNAJ SIĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

O Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim opowiadał Marek Krajewski

7 listopada br. Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie gościła Marka Krajewskiego znanego i cenionego pisarza kryminałów. Marek Krajewski opowiadał o bohaterach swoich książek, Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim, o sposobie pracy, o swoich nawykach.

W 2007 roku podjął decyzję i zrezygnował z pracy wykładowcy na Uniwersytecie Wrocławskim i poświęcił się pisaniu książek. W 2008 roku, wspólnie z Mariuszem Czubajem, rozpoczął  kryminałem nowy cykl, którego akcja książki dzieje się w czasach współczesnych w Gdańsku, a bohaterem jest nadkomisarz Jarosław Pater. Pierwszą książkę wydał w 1999 roku „Śmierć w Breslau”. W tym roku  Marek Krajewski obchodzi 20 lecie pracy i w związku z tym jubileuszem wydał w tym roku dwie powieści ze znanymi i lubianymi bohaterami. Na koniec spotkania tradycyjnie były zdjęcia i autografy.

Spotkanie prowadziła Iwona Krzyżak.

Spotkanie odbyło się z cyklu „Konin lubi Książki 4” finansowanego z Konińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Plakat promujący spotkanie autorskie z Hanną MerlakJeśli chcecie dowiedzieć się, jakie zapachy snuły się po ulicach przedwojennego Konina i chcielibyście poznać przepisy smakowitych i dzisiaj nieco egzotycznych potraw, które wydawały taką woń, to zapraszamy 17 grudnia br. o godz. 18:00 do biblioteki przy ul. Dworcowej 13 w Koninie.

Hanna Merlak, autorka książki „Żydzi od kuchni. Opowieści wokół rodzinnego stołu”, prawnuczka koninianki, Magdaleny Leszczyńskiej-Ejzen, opowie, jak wyglądała praca nad książką i skąd czerpała inspiracje. A podpowiemy tylko, że we wszystko zamieszany był „przepiśnik” Babci Madzi .

Przenieśmy się tego grudniowego wieczoru na chwilę do Konina sprzed 1939 roku, kiedy to zapach aromatycznego czulentu, świeżej chałki i sycących latkes unosił się nad miastem. Poznajmy Babcię Madzię i jej córkę Marysię, o których na pewno opowie Hania. Poznajmy historię Konina, którego już nie ma.

Książka do nabycia w trakcie spotkania - cena 25 zł