Leonard PaczesnyWczoraj – 1 października 2019 r. – w wieku 63 lat zmarł Leonard Leszek Paczesny.

Urodził się w Sławnie, w Koninie mieszkał od 1961 r. Był absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego w Koninie-Morzysławiu. Po ukończeniu Wyższej Szkoły Marynarki Wojennej w Gdyni rozpoczął w 1979 r. służbę na okrętach desantowych, a później na statkach Polskiej Żeglugi Morskiej na stanowiskach: marynarza, asystenta i oficera pokładowego. Z ostatniego statku w karierze zszedł na ląd w lipcu 2001 r.

 

 

 

W Koninie odnalazł się w roli nauczyciela w: Zespole Licealnym w Kramsku, Konińskim Centrum Edukacyjnym, Zespole Szkół Budowlanych w Koninie i Centrum Szkoleniowym „Wiedza”. Miał rozliczne zainteresowania kolekcjonerskie. Postanowił też opisać swoje doświadczenia z pracy na morzu. Pierwszą książkę jego autorstwa pt. „Ostatni rejs Esmeraldy” opublikowało konińskie wydawnictwo MAWI.

W lutym br. wydawnictwo „Setidava” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie wydało wspomnienia  Leonarda Paczesnego pt. „HISTORIA PEWNEGO REJSU z pokładu Powstańca Wielkopolskiego A.D. 1992”. Gdy książka przygotowywana była do druku autor był już chory. Choroba uniemożliwiła też zorganizowanie spotkania autorskiego. Nie doczekaliśmy się jego powrotu do zdrowia…