GODZINY PRACY BIBLIOTEK

czynna będzie do godz. 16:30

mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

ZAPOZNAJ SIĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Konin jak Colorado Kapuścińskiego

Plakat promujący album "Konin jak Colorado"Miasto Konin i Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie zapraszają na promocję albumu (wydanego przez wydawnictwo Setidava MBP w Koninie) Konin jak Colorado. Zapomniana podróż Ryszarda Kapuścińskiego, do którego tekst napisała Izabela Bobrowska.

Fotografie znajdujące się w albumie wykonane zostały przez Ryszarda Kapuścińskiego w 1959 r. w Koninie. Stanowią one jedyny zachowany, spójny fotoreportaż autora z tamtego okresu.

Bohaterami są najczęściej przypadkowi ludzie, dzieci, ulice wznoszonego miasta, fragmenty kamienic na Starówce, „most żelazny” na zalewie Warty, Trasa Warszawska i ul. Wojska Polskiego, która przed wojną stanowiła granicę administracyjną Konina (dawn. Przedmieście Słupeckie).

Na spotkanie z Izabelą Bobrowską MBP zaprasza 1 grudnia o godz. 16.00 do Urzędu Stanu Cywilnego w Koninie przy ul. Obrońców Westerplatte 2.

Plakat promujący spotkanie autorskie z Hanną MerlakJeśli chcecie dowiedzieć się, jakie zapachy snuły się po ulicach przedwojennego Konina i chcielibyście poznać przepisy smakowitych i dzisiaj nieco egzotycznych potraw, które wydawały taką woń, to zapraszamy 17 grudnia br. o godz. 18:00 do biblioteki przy ul. Dworcowej 13 w Koninie.

Hanna Merlak, autorka książki „Żydzi od kuchni. Opowieści wokół rodzinnego stołu”, prawnuczka koninianki, Magdaleny Leszczyńskiej-Ejzen, opowie, jak wyglądała praca nad książką i skąd czerpała inspiracje. A podpowiemy tylko, że we wszystko zamieszany był „przepiśnik” Babci Madzi .

Przenieśmy się tego grudniowego wieczoru na chwilę do Konina sprzed 1939 roku, kiedy to zapach aromatycznego czulentu, świeżej chałki i sycących latkes unosił się nad miastem. Poznajmy Babcię Madzię i jej córkę Marysię, o których na pewno opowie Hania. Poznajmy historię Konina, którego już nie ma.

Książka do nabycia w trakcie spotkania - cena 25 zł