Czytanie to najlepszy sposób uczenia się. Aleksander Puszkin 25.10.2019 r. przeszedł do historii klasy I "b" Szkoły Podstawowej nr 9 w Koninie. Pierwszaki wraz ze swoją wychowawczynią panią Emilką uczestniczyli w pierwszej lekcji bibliotecznej w Filii "Chorzeń" MBP.

Uczniowie zapoznali się z działalnością biblioteki, księgozbiorem, poznały zasady wypożyczania książek i zachowania w bibliotece. Rozmawialiśmy o tym, jak należy obchodzić się z książkami, żeby ładnie wyglądały i długo służyły czytelnikom.

Takie spotkanie nie mogło się obejść bez głośnego czytania, wybraliśmy na tę okazję książkę "Niesforny alfabet" Grzegorza Kasdepki. Te króciutkie opowiadania z literami w roli głównej okazały się fajną zabawą. Taka forma czytania tekstu wspomagana obrazkami pozwala na zaangażowanie całej grupy.

Pierwszakom życzymy, aby ta ich podróż z książką trwała przez całe ich życie. Niech rozwija ich wyobraźnię, uczy myślenia, ułatwia naukę, przynosi wiedzę i niech będzie znakomitą rozrywką.

Spotkaniu towarzyszyła wystawka książek z bestsellerowej serii "Czytam sobie" wspomagająca w nauce samodzielnego czytania dzieci w wieku 5-7 lat na 3 poziomach zaawansowania. Śmiało można rzec, że uczniowie rozpoczęli swoją wielką przygodę z najwierniejszym swoim przyjacielem - książką. Wszystkie pierwszaki otrzymały na pamiątkę zakładkę i wyraziły duże zainteresowanie przyłączeniem się do grona czytelników.