mbp logo

ul. Dworcowa 13

62-510 Konin

tel.+48 63 242 85 37

fax +48 63 242 85 37 w.105

Wypożyczalnia Główna: 63 249 11 50

BANK: 68 1560 0013 2015 2807 9141 0001

GODZINY PRACY BIBLIOTEK

do 13.12.2019 (piątek)
Wypożyczalnia "Książek Mówionych" i Zbiorów Muzycznych
będzie NIECZYNNA.

 

13.12.2019 (piątek)
Filia "Medyczna"
czynna będzie do godz. 16:30

mlodzi naukowcy siodemkaKIERMASZ KSIĄŻEK

 

ZAPOZNAJ SIĘ

mlodzi naukowcy siodemkaUprzejmie informujemy, iż z dniem 9 września 2019 r., uległ zmianie adres e-mail Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

 

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: sekretariat@mbp.konin.pl.

Informujemy, że adres mbp@konin.home.pl będzie dostępny do 31.12.2019 r.
Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

Nie ufaj obcym - ważne rozmowy z przedszkolakami

„Wilk i siedem koźlątek”, bajka pozornie lekka i zabawna. Dzieci słuchały jej z zaciekawieniem, nie przewidując, że zawiera momenty tragiczne. A to za sprawą nieposłusznych koźlątek, małych bohaterów bajki.

Zwierzątka boleśnie przekonały się, jak kończy się lekceważenie próśb i zakazów mamy. Mimo jej ostrzeżeń, wpuściły do domu złego wilka, który wykazał się sprytem, zdobył ich zaufanie i skrzywdził. Smutna historia kózek wprowadziła nas w temat spotkania z maluchami z przedszkola „Słoneczko” oraz „Pentliczek”. Dlaczego ważna jest ostrożność wobec osób, których nie znają. Dlaczego nie powinny przyjmować prezentów od nieznajomych, oddalać się od rodziców lub wsiadać do samochodu osoby, której nie znają.

Zasadniczo dzieci wiedzą, że za zakazami rodziców kryje się strach o ich bezpieczeństwo. Podczas zabawy „Wilk i kozy” maluchy pokazały, że potrafią szybko biegać, szczególnie kiedy sytuacja tego wymaga. W popłochu uciekały przed złym wilkiem i ukrywały się w bezpiecznym okręgu. Worek z prezentami w pudełkach ładnych, kolorowych lub brzydkich i mało ciekawych, pozwolił pokazać dzieciom, że nie zawsze to, co jest w pięknym opakowaniu jest wartościowe. Ilustracją nawiązującą do bajki „Wilk i siedem koźlątek” zakończyliśmy ważne rozmowy z przedszkolakami.

 

Instytucja pełni funkcje biblioteki powiatowej

 

Moduł a4w Informacja o ciasteczkach

© 2007-2019 Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie Projekt i realizacja: Paweł Szczepaniak

Plakat promujący spotkanie autorskie z Hanną MerlakJeśli chcecie dowiedzieć się, jakie zapachy snuły się po ulicach przedwojennego Konina i chcielibyście poznać przepisy smakowitych i dzisiaj nieco egzotycznych potraw, które wydawały taką woń, to zapraszamy 17 grudnia br. o godz. 18:00 do biblioteki przy ul. Dworcowej 13 w Koninie.

 

Hanna Merlak, autorka książki „Żydzi od kuchni. Opowieści wokół rodzinnego stołu”, prawnuczka koninianki, Magdaleny Leszczyńskiej-Ejzen, opowie, jak wyglądała praca nad książką i skąd czerpała inspiracje. A podpowiemy tylko, że we wszystko zamieszany był „przepiśnik” Babci Madzi .

 

Przenieśmy się tego grudniowego wieczoru na chwilę do Konina sprzed 1939 roku, kiedy to zapach aromatycznego czulentu, świeżej chałki i sycących latkes unosił się nad miastem. Poznajmy Babcię Madzię i jej córkę Marysię, o których na pewno opowie Hania. Poznajmy historię Konina, którego już nie ma.

 

Książka do nabycia w trakcie spotkania - cena 25 zł