7 listopada odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną klasy I-III ze Szkoły Podstawowej z Paprotni.

Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i rozpoczęli wędrówkę po naszej bibliotece. Każdy dział zachęcał dzieci do korzystania z naszej placówki, przekazał zasady korzystania oraz pokazał najciekawsze zbiory.

Ogromny zachwyt wzbudziły książki pisane alfabetem Braile’a, płyty winylowe, najmniejsza i najcięższa książka Czytelni czy mikrofilm. „Czarna księga kolorów”, sześciometrowa książka…, to z kolei skarby Filii dla Dzieci i Młodzieży. W Wypożyczalni piękny fotel zachęcał do wtulenia się i poczytania fajnej książki. Co jakiś czas słychać było głosy: „Ale tu fajnie…”

W związku z tym liczymy na kolejne odwiedziny, może już indywidualne…, z rodzicami?