Okładka książki "Muzyka w moim mieście".Wiele lat wytężonej, czasem nawet benedyktyńskiej, pracy było potrzeba, by powstała książka, która do Państwa trafia. Muzyka w moim mieście Andrzeja Majewskiego - gitarzysty, nauczyciela, szefa Konińskiego Towarzystwa Muzycznego, animatora najróżnorodniejszych przedsięwzięć muzycznych, któremu m.in. zawdzięczamy ponowne odkrycie wielkiego koninianina - Witolda Friemanna - to pierwsza w historii naszego miasta encyklopedia muzyczna, opisująca ten wycinek dziejów z maksymalną dokładnością.

Autor cofnął się, aż do czasów I Rzeczypospolitej, by zaskoczyć nas tym, że już wtedy w naszym mieście muzyka i instrumenty cieszyły się należną im sławą. Krocząc przez następne dziesięciolecia Andrzej Majewski pokazuje jak wielu nauczało i jak wielu uczyło się muzyki, muzykowania, naprawy, a może i budowy instrumentów. Konin od dawna był rozśpiewany, a jego mieszkańcy lubili muzykę. Tak jest do dziś, gdyż praktycznie nie ma dnia bez propozycji koncertu, spotkania z muzyką, skierowanego do koninian.

Co mnie najbardziej urzekło? Dokładny, bo poparty doświadczeniem i udziałem Autora w wielu zjawiskach, opis czasów big-beat-owych. Czy wywarły one wpływ na kulturalny rozwój miasta, czy stały się początkiem wielkich karier, czy - wreszcie - dziś także mają wpływ na nasze odczuwanie piękna muzyki, od którego wszędzie tak bardzo blisko do kultury przez każde k? Odpowiedzi na te pytania znają Państwo w książce, którą właśnie trzymają w dłoniach.

Józef Nowicki
Prezydent Miasta Konina

Książkę można nabyć w MBP w Koninie, przy ul. Dworcowej 13.
Cena: 30 zł.