Konin lubię moje miasto — to hasło promujące ten niezwykły zakątek w centrum Polski. Niezwykły bo oryginalnie położony: po obu stronach rzeki Warty, między Warszawą, a Poznaniem. To miasto z zabytkową i malowniczą starówką, piękną kulturą, bogatą historią oraz prężnie rozwijającym się przemysłem, otoczone lasami i jeziorami, ale przede wszystkim Konin to miasto, w którym żyją niezwykle gościnni ludzie. Oddając w Państwa ręce ten symboliczny dukat lokalny zachęcamy do odwiedzenia „grodu nad Wartą", którego lokacja datowana jest na 1283 rok. Naprawdę warto.

Wizerunki monet

Wizerunek dukata lokalnego o nominale czterech koni.

Nazwa: 4 KONIE
 Materiał: golden nornic
 Waga: 12,30 g
 Nakład: 20 000 egz.

Wizerunek dukata lokalnego o nominale 4 koniki

Nazwa: 4 KONIKI
 Materiał: golden nornic
 Waga: I 2,30 g
 Nakład: 20 000 egz.

Wizerunek dukata lokalnego o nominale XL Setidava

Nazwa: XL SETIDAVA
 Materiał: Ag 925
 Waga: 14,00 g
 Nakład: 1 000 egz.

Setidava

Setidava - miejscowość położona na szlaku rzymskich podróży i uwzględniona przez Ptolomeusza (drugi wiek przed naszą erą) - z całą pewnością niegdyś leżała w pobliżu miejsca, gdzie w wiekach średnich powstał Konin, lokowany jako miasto przed 1284 r.

Znaczenie Konina, jako ważnego punktu na szlaku handlowym wiodącym z południa na północ, symbolicznie podkreśla słup drogowy z 1151 r., akcentujący fakt jego usytuowania w połowie drogi pomiędzy Kaliszem a Kruszwicą. Znaczenie tego miasta, jako ważnego węzła komunikacyjnego, charakteryzuje współczesny Konin, leżący na transeuropejskim szlaku łączącym Wschód i Zachód oraz Północ i Południe Starego Kontynentu. W tym miejscu krzyżują się znaczące szlaki handlowe, kolejowe i wodne (Warta połączona kanałem z Notecią i dorzeczem Wisły).

Bogata przeszłość Konina, wplatająca - pośrednio i bezpośrednio - to miasto w dzieje wielu państw Europy, przydaje mu chlubne określenie miasta narodów Europy, mającego odniesienia do czasów starożytnych aż po współczesność. Symbolika nazw: Setidava Conin - Konin oddaje ten europejski wymiar przeszłości miasta, które stało się nie tylko etapem kupieckich podróży ale i miejscem osiedlenia się diaspory żydowskiej, emigracji szkockiej (szesnasty - osiemnasty wiek), pobytu Ormian, Francuzów, Niemców, a jego okolice zamieszkiwali przedstawiciele innych narodów.

Podkreślając taki wymiar przeszłości od czasów ptolomejskich (rzymskich) aż po wiek dwudziesty pierwszy, kiedy miasto daje znaczące dowody swojej obecności, mamy prawo stwierdzić, że Konin jest - a nie tylko leży - w zjednoczonej Europie.

Emisja obiegowej monety Konina ikonograficznie ornamentowanej wyrazistą symboliką i herbem miasta przypomina te fakty, które najwymowniej świadczą o kulturowej, ekonomicznej, politycznej i społecznej obecności tego miasta w - i nie tylko - przestrzeni dziejowej Europy od starożytności aż po początek dwudziestego pierwszego stulecia.

Miejsce sprzedaży

Dukat lokalny dostępny jest w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Dworcowej 13 w godzinach otwarcia Biblioteki.

Cennik

Wizerunek dukata lokalnego o nominale 4 koni.

Nazwa: 4 KONIE
 Cena: 4 PLN

Wizerunek dukata lokalnego o nominale 4 koniki

Nazwa: 4 KONIKI
 Cena: 4 PLN

Wizerunek dukata lokalnego o nominale XL Setidava

Nazwa: XL SETIDAVA
 Cena: 105 PLN

Opakowaie kartonowe na dukata.

Nazwa: Dedykowane opakowanie kartonowe
 Cena: 7,50 PLN

Kapsel plastikowy

Nazwa: Kapsel plastikowy
 Cena: 0,50 PLN

Certyfikat wybicia monety o niminale XL Setidawa w Mennicy Śląskiej

Certyfikat wybicia
 monety okolicznościowej o nominale XL Setidava,
 promującej miasto Konin,
 w Mennicy Śląskiej Sp. z o.o.