Miło nam poinformować, że od 1 lipca 2020 roku do 30 czerwca 2021 roku uruchomiliśmy dla Państwa dostęp do cyfrowej platformy IBUK Libra.

Logo czytelni internetowej IBUK Libra.IBUK Libra to wirtualna czytelnia, z całodobowym dostępem do publikacji z różnych dziedzin, przede wszystkim Wydawnictwa Naukowego - Polskiego Wydawnictwa Naukowego (PWN) oraz Wydawnictwa Lekarskiego - Państwowego Zakładu Wydawnictwa Lekarskiego (PZWL), choć także i innych oficyn.

Wszyscy nasi Czytelnicy – po otrzymaniu kodu dostępu – mogą bezpłatnie korzystać zdalnie, z prawie dwóch tysięcy publikacji, za pośrednictwem prywatnych komputerów i urządzeń mobilnych.

Jak otrzymać kod?

Kod do zdalnego logowania w IBUK Libra można otrzymać:

1. W Miejskiej Biblioteki w Koninie (MBP), ul. Dworcowa 13:
    • Wypożyczalnia Główna,
    • Czytelnia Ogólna i Prasy,
    • Wypożyczalnia Zbiorów Audiowizualnych.
  2. W filiach (MBP):
    • Filia "Chorzeń", ul. Fikusowa 8,
    • Filia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Dworcowa 13,
    • Filia "Gosławice", ul. Gosławicka 46/10,
    • Filia "Medyczna", ul. Szpitalna 45,
    • Filia "Siódemka", ul. Sosnowa 16,
    • Filia "Starówka", ul. Urbanowskiej 1,
  3. Podstawą skorzystania z usług jest posiadanie przez Czytelnika ważnej karty bibliotecznej.
  4. Po weryfikacji karty, Czytelnik otrzymuje jeden kod dostępu do platformy IBUK Libra.
  5. Kod ważny jest przez cały okres umowy czyli od 1 lipca 2020 roku do 30 czerwca 2021 roku.

Platforma IBUK Libra umożliwia:

• całodobowy dostęp do wirtualnej czytelni z dowolnego miejsca,
  • tysiące tytułów największy zbiór publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych,
  • szybki podgląd pełnych tekstów,
  • zaawansowane narzędzia pracy z tekstem, między innymi:
    • zaznaczanie fragmentów,
    • tworzenie notatek,
    • tagowanie,
    • bezpośrednie powiązanie zagadnień i treści książek ze słownikami i encyklopediami PWN,
    • dodatkowe narzędzia wspierające rozwój kompetencji, między innymi:
      • Asystent Językowy PWN,
      • kursy językowe SuperMemo,
    • elastyczny dobór zasobów i łatwe uruchomienie platformy,
    • możliwość czytania na urządzeniach mobilnych.

Pomoc

1. Jak poruszać się po platformie IBUK LIbra i korzystać z dostępnych narzędzi?
  2. Jak dodać kod pin do IBUK Libra?