Szanowni Czytelnicy!

Informujemy, że od 1 sierpnia 2020 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie (MBP) podpisała nowe porozumienie z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu o dostępie do platformy książek elektronicznych Legimi.

Kody do platformy Legimi będą dostępne w Wypożyczalni Zbiorów Audiowizualnych w budynku głównym MBP w Koninie przy ul. Dworcowej 13.

Dostęp do platformy książek elektronicznych Legimi obowiązuje do końca lipca 2021 roku (zakończenie świadczenia usługi).

Ogólne zasady

1. W celu skorzystania z usług platformy Legimi należy zgłosić się do Wypożyczalni Zbiorów Audiowizualnych w budynku głównym MBP w Koninie przy ul. Dworcowej 13.
  2. Podstawą skorzystania z usług jest posiadanie przez Czytelnika ważnej karty bibliotecznej.
  3. Po weryfikacji karty, Czytelnik otrzymuje jeden kod dostępu do platformy Legimi.
  4. Następnie Czytelnik musi na dedykowanej stronie internetowej wpisać otrzymany kod, a następnie darmowo zarejestrować się (założyć konto).
  5. Po założeniu konta Czytelnik musi pobrać bezpłatną aplikację Legimi dostępną na urządzeniach z następującymi systemami operacyjnymi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10.
  6. Czytelnik zobowiązany jest do zapoznania i przestrzegania regulaminu wypożyczeń.
  7. Otrzymany kod do aktywacji ma miesięczny okres ważności. Po upływie okresu, Czytelnik musi się udać do Wypożyczalni Zbiorów Audiowizualnych po następny kod, jednak nie wcześniej niż miesiąc po zakończeniu ważności poprzedniego.
  8. Biblioteka posiada ograniczoną ilość miesięcznych kodów.
  9. W ramach usługi Czytelnik może bezpłatnie wypożyczyć dowolną liczbę książek na platformie Legimi.
  10. Wypożyczone książki mogą być czytane w formie online oraz offline.