W ramach Ogólnopolskich Obchodów Dnia Przedszkolaka Filia "Starówka" miała przyjemność odwiedzić Przedszkole nr 1 "Kosmatek".

Dla czterolatków z grupy "Biedronka" ten dzień był wyjątkowy, był to Dzień Żółty. Zajęcia te realizowane są w ramach projektu Przedszkolak w krainie wielkich emocji.
Wszystkie dzieci i personel byli ubrani na żółto.

Na spotkanie udaliśmy się z naszą biblioteczną maskotką żółtym kaczorkiem.

Podczas zajęć rozmawialiśmy z dziećmi na temat pracy bibliotekarza oraz funkcji jaką pełni biblioteka. Przedszkolaki z zainteresowaniem  słuchały i były bardzo chętne do odwiedzenia biblioteki z rodzicami celem wypożyczenia książek. Zadawały wiele ciekawych pytań.

Maluchy z uwagą wysłuchały Bajki o żółtej kredce Agnieszki Galicy, następnie naklejały emblemat żółtej kredki na kolorowy papier.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały przygotowany przez nauczycielki order z okazji Dnia Przedszkolaka, a pani Jola w imieniu naszej biblioteki podarowała grupie książeczkę z bajkami.

Po spotkaniu dzieci wyszły na ogród przedszkolny gdzie wspólnie wykonały taniec do piosenki Happy Pharrella Williamsa.

Był to wspaniały dzień pełen radości i emocji. Dziękujemy za zaproszenie.