Biblioteka Narodowa zachęca do lektury i pobierania e-booków  z biblioteki cyfrowej Polona. Wszystkie tytuły są udostępniane bezpłatnie.

Wyboru tytułów dokonali sami czytelnicy w głosowaniu w ubiegłym roku. Wśród autorów publikacji znaleźli się wielcy klasycy literatury światowej, filozofii czy literatury fantastycznej i przygodowej. Na listę przygotowanych e-booków trafiły też utwory czołowych polskich publicystów i komentatorów kultury czy wielkich poetów, nie zabrakło jednak autorów poradników, twórców literatury dla dzieci i młodzieży czy znanych podróżników. Wreszcie w zestawieniu znalazło się miejsce na książkowe ciekawostki i kurioza stanowiące obyczajowe dokumenty minionych epok. Ich odkrywanie pozostawiamy Państwu.

Pobieraniie e-booków nie wymaga logowania.do portalu, wystarczy kliknąć w ikonę Pobierz, widoczną w prawym górnym rogu, i wybrać format pliku (MOBI lub EPUB).

LITERATURA DLA DZIECI

LITERATURA PIĘKNA: PROZA