W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, kiedy czuje potrzebę zrobienia komuś przyjemności bezinteresownie. Uczniowie ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 9 w Koninie naprawdę stanęli na wysokości zadania, wcielając się w Onko-Mikołaje.

Swoim małym gestem sprawią na pewno radość wielu małym pacjentom Kliniki Onkologii, Hematologii i Pediatrii Szpitala imienia Antoniego Jurasza w Bydgoszczy.

Gry, puzzle, książki, zabawki, przytulanki to kilka krotonów, które za pośrednictwem Filii "Chorzeń" trafi do Biblioteki w Wilczynie, a następnie do adresatów tej akcji.

Uczniowie wraz z panią Elą po przekazaniu podarków z przyjemnością zasiedli w czytelni bibliotecznej, by wysłuchać opowiadania Macieja Orłosia Kubuś w szpitalu z książki pod tytułem Przygody tajemniczego Kubusia.