Kiermasz książek "Farbiszówka".Farbiszówka, to wyjątkowy charytatywny kiermasz książek używanych! Nie może zabraknąć Ciebie, i Ciebie, i Ciebie, no i jeszcze Ciebie! Wyjątkowy, bo organizowany po to, aby pomóc jednej z Nas wrócić do zdrowia!

Ania Farbisz, to członkini rodziny, która od lat związana jest z Miejską Biblioteką Publiczną im. Zofii Urbanowskiej w Koninie (MBP w Koninie).  Kasjan Farbisz starszy, malarz, choć żyjący i tworzący niegdyś w Sieradzu, urodził się w Koninie i z miastem rodzinnym przez całe życie był związany. Jego siostra, Mariola Farbisz, była wieloletnią pracownicą konińskiej biblioteki i przez szereg lat pełniła funkcję kierowniczki Wypożyczalni Głównej. Syn Kasjana starszego, Kasjan Farbisz młodszy, to znany na pewno wielu z Was fotograf, którego dzieła częstokroć możemy podziwiać na Facebooku, choćby na fanpejdżu MBP w Koninie – Kasjan jest autorem Naszego zdjęcia w tle.

Można zatem śmiało potwierdzić, że rodzinę Farbiszów z konińską książnicą łączą wieloletnie relacje, dlatego MBP w Koninie nie mogła i nie chce pozostawać głucha na apel o pomoc dla Ani Farbisz, żony Kasjana młodszego, która zmaga się z chorobą wyniszczającą jej organizm.

Przyjdź! Kup książkę! Wydaj minimum 2 zł! Jednak za każdą nadwyżkę będziemy wdzięczni. Pomóż!

Cały przychód z kiermaszu zostanie przekazany na leczenie Ani!

Apelujemy do Wszystkich – chodźcie, kupcie choć jedną książkę, aby wspólnie pomóc Ani Farbisz wrócić do zdrowia!+

Informacje o kiermaszu:

• Data: 12 - 13 sierpnia 2021 roku.
  • Czas: w godzinach  9:00 - 17:00.
  • Miejsce: MBP w Koninie, ul. Dworcowa 13.