W piątek, 20 maja 2017 roku, Filię "Starówka" odwiedziły dzieci z Przedszkola Akademia Smyka.

Dzieci bardzo lubią słychać bajek i innych ciekawych opowieści, dlatego odwiedziły naszą bibliotekę, gdzie czarodziejskie opowieści mieszkają na każdej półce z książkami.

Do biblioteki przyszły z długim... zielonym wężem, który im w tej wycieczce towarzyszył i który bacznie się wszystkiemu przyglądał.

Dzieci dowiedziały się co trzeba zrobić żeby zostać czytelnikiem, kto może wypożyczać książeczki do domu, ile książek jest w bibliotece i o czym opowiadają. Były rozmowy o czytaniu i o tym jak należy obchodzić się z książkami.

Dzieci opowiadały kto im w domu czyta książeczki i jakich opowieści najbardziej lubią słuchać. Jak na małych artystów przystało przedszkolaki wykonały przepiękne ilustracje do wierszy Jana Brzechwy.