Grafika informująca o kodach do platformy Legimi udostępnianych przez MBP w Koninie.Informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie (MBP w Koninie) podpisała umowę o dostępie do platformy książek elektronicznych Legimi.

Otrzymaliśmy, w ramach tej umowy, dostęp do dodatkowych 50 kodów miesięcznie na rok 2021

Kody do platformy Legimi można uzyskać:

• w Wypożyczalni Zbiorów Audiowizualnych (budynek głównym MBP w Koninie przy ul. Dworcowej 13),
  • telefonicznie dzwoniąc pod numerem telefonu +48632428537 i wybierając numer wewnętrzny 126,

Usługa, dostępu do platformy Legimi, została dofinansowania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 1, ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Jak skorzystać z usług platformy Legimi?

1. W celu skorzystania z usług platformy Legimi należy zgłosić się do Wypożyczalni Zbiorów Audiowizualnych (budynek MBP w Koninie przy ul. Dworcowej 13), telefonicznie lub mailowo.
  2. Podstawą skorzystania z usługi jest posiadanie przez Czytelnika ważnej karty bibliotecznej.
  3. Po weryfikacji karty, Czytelnik otrzymuje jeden kod dostępu do platformy Legimi.
  4. Następnie Czytelnik musi wpisać otrzymany kod na dedykowanej stronie internetowej, a następnie bezpłatnie zarejestrować się (założyć konto).
  5. Po założeniu konta Czytelnik musi pobrać bezpłatną aplikację Legimi dostępną na urządzenia z następującymi systemami operacyjnymi:
  6. Czytelnik zobowiązany jest do zapoznania się i przestrzegania regulaminu wypożyczeń.
  7. Otrzymany kod po aktywacji ma miesięczny okres ważności. Po tym czasie, Czytelnik musi się udać do Wypożyczalni Zbiorów Audiowizualnych po następny kod, jednak nie wcześniej niż miesiąc po zakończeniu ważności poprzedniego.
  8. Biblioteka posiada ograniczoną ilość miesięcznych kodów.
  9. W ramach usługi Czytelnik może bezpłatnie wypożyczyć dowolną liczbę książek na platformie Legimi. Wypożyczone książki mogą być czytane w formie online oraz offline.