Ustawa z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami nakłada na podmioty publiczne obowiązek przedstawienia zainteresowanym w pełni dostępnych dokumentów cyfrowych.

W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie (MBP w Koninie) zapraszam na webinarium Tworzenie dokumentów dostępnych cyfrowo.

Podstawowe informacje o szkoleniu:

• 6 maja 2021 roku (czwartek) w godzinach od 9:30 do 13:00
    (w zależności od rozwinięcia się rozmowy na czacie lub pytań itp.).

• do 4 maja 2021 roku,
  • za pomocą formularza zgłoszeniowego znajdujące go się na stronie internetowej MBP w Koninie w menu Weź udział, zakładka Szkolenia .

Uczestnictwo

• webinarium odbędzie się w formie on–line za pomocą komunikatora Microsoft Teams,
  • 5 maja 2021 roku rozesłany zostanie link do spotkania,
  • proszę łączyć (bez logowania) za pomocą przesłanego linka 10 minut przed rozpoczęciem spotkania za pomocą przeglądarki internetowej,
  • podczas spotkania będzie możliwe zadawanie pytań na czacie.

Dla kogo

•  dla pracowników bibliotek publicznych powiatu konińskiego zainteresowanych problematyką poprawnego przygotowania dokumentów cyfrowych.

Cel

• zaznajomienie się z zasadami i wytycznymi jakimi należy się kierować przy tworzeniu dostępnych dokumentów.

Tematyka

W trakcie spotkania poruszymy następujące zagadnienia:

• aspekt prawny dostępności,
  • kogo i dlaczego dotyczy dostępność,
  • co i do kiedy należy dostosować,
  • kto odpowiada za dostępność,
  • podstawowe zasady tworzenia dostępnych dokumentów (format DOC i PDF) w programie Word MS Office,
  • przyjazne linki,
  • opisy alternatywne,
  • dostępne tabele,
  • najczęstsze błędy,
  • sprawdzanie dostępności dokumentów w formacie DOC,
  • gdzie szukać pomocy przy opracowywaniu dostępnych dokumentów.

Komunikacja

• za pomocą chatu,
  • bez mikrofonu (mikrofony będą włączone, aby ułatwić nam komunikację, jednak nie ma obowiązku z nich korzystać),
  • bez kamerki,
  • bez stresu.

Prowadzący

• Paweł Szczepaniak - Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie.

Materiały

• prezentacja i skrypty z wyjaśnieniem co i jak zrobić.

Prawo autorskie

Formularz zapisu na webinarium

UWAGA!

Prosimy po wysłaniu zgłoszenia kliknąć ponownie w Formularz, gdyż zdarza się, że wygenerowany kod captcha wygasł lub został źle wpisany. Poprawne wysłanie formularza jest sygnalizowane informacją o przyjęciu zgłoszenia pod wyszukiwarką.

Zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z organizacją szkolenia i prowadzenia statystyk dotyczących działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie.

Zapoznałem/am się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacjami o celach i sposobach przetwarzania moich danych osobowych oraz o prawach jakie mi przysługują.*