3 maja 1791 roku, na Sejmie Czteroletnim, uchwalono Ustawę Rządową – uznawaną za pierwszą w Europie nowoczesną konstytucję. Mimo, iż obowiązywała tylko czternaście miesięcy, była wielkim osiągnięciem narodu polskiego.

Pierwsza część wystawy to fotografie z opisami, przedstawiające rocznicę Konstytucji 3 Maja. W drugiej części możemy obejrzeć grafiki artystyczne Magdaleny Gozdek – pierwsza plansza jest tytułowo-tekstowa, a pozostałe to grafiki wykonane w technice serigraficznej (zwana też potocznie sitodrukiem) w kolorze sepia. Zwieńczeniem  naszej wystawy jest tekst ustawy, przedstawiony w formie „zwoju” z okrągłą pieczęcią.

Dzięki naszym zbiorom graficznym możemy przenieść się w czasie, do końca osiemnastego wieku i poczuć atmosferę tamtego okresu.