Jeżeli chcesz zostać programistą, marzysz, żeby tworzyć aplikacje lub strony internetowe to mamy coś dla Ciebie. Wypożycz z naszej biblioteki bezpłatny dostęp do platformy Liga Niezwykłych Umysłów (LNU) i kursów języka Python i SQL!

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie przystąpiła do programu Koduj_PRO, który prowadzony jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Fundację Ligę Niezwykłych Umysłów.

W ramach programu, od 9 marca przez rok, Biblioteka zapewnia bezpłatny dostęp do kursów on-line na platformie Ligi Niezwykłych:

1. Kurs Python Level 1 (169 lekcji) obejmuje:
    •  zmienne,
    • łańcuchy znaków i ich metody,
    • typy danych,
    • operatory arytmetyczne,
    • funkcje,
    • instrukcje warunkowe,
    • operatory logiczne,
    • pętle,
    • sekwencje danych: łańcuchy, listy i operacje na sekwencjach,
    • zbiory, słowniki,
    • obsługa wyjątków, praca z plikami tekstowymi.
  2. Kurs SQL Level 1 (116 lekcji) obejmuje:
    • podstawy baz danych,
    • wyszukiwanie informacji z tabel,
    • sortowanie wyników,
    • korzystanie z funkcji arytmetycznych,
    • tworzenie, usuwanie i modyfikowanie tabel,
    • dodawanie i usuwanie rekordów,
    • zagnieżdżanie zapytań.

Jak uzyskać dostęp do darmowych kursów?

1. Bądź czytelnikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie.
  2. Załóż indywidulane konto na platformie LNU.
  3. Wypełnij formularz zgłoszeniowy na stronie MBP w Koninie, który zarejestruje Twoje dane na liście oczekujących na przydział dostępu do kursu. UWAGA! Poprawne wysłanie formularza jest sygnalizowane informacją o przyjęciu zgłoszenia pod wyszukiwarką.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przesłanych za pomocą formularza zgłoszeniowego w celu ustalenia terminu dostępu do materiałów szkoleniowych platformy Liga Niezwykłych Umysłów.

Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacjami o celach i sposobach przetwarzania moich danych osobowych oraz o prawach jakie mi przysługują.*

4. O terminie kursu poinformuje bibliotekarz.

Uwaga!

1. Decyduje kolejność zgłoszeń, gdyż liczba licencji jest ograniczona.
  2. Jeżeli licencja na wybrany przez Ciebie kurs nie jest aktualnie wypożyczona, bibliotekarz opiekujący się platformą, w przeciągu 48 godzin, przydzieli Ci dostęp pozwalający na bezpłatne korzystanie przez trzy tygodnie (21 dni) jednocześnie z pakietu kursów Python Level 1 i SQL Level 1 (kursów nie można rozdzielić).
  3. Po 3 tygodniach można ponownie zgłosić się o przydzielenie licencji poprzez formularz zgłoszeniowy.

Sprawdź czy Liga Niezwykłych Umysłów jest dla Ciebie: