Spotkanie autorskie z Jackiem Fedorowiczem

Opublikowano: 20.10.2022

plakat spotkanie jacek federowiczMiasto Konin i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie zapraszają miłośników dobrej satyry, ciętej riposty i humoru na najwyższym poziomie na spotkanie z Jackiem Fedorowiczem.

Wydarzenie odbędzie się 27 października o godzinie 18.00 w MBP w Koninie (sala konferencyjna). Spotkanie realizowane jest w ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego ”Konin lubi książki 7”, a poprowadzi je Marcin Michrowski.

Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

Transmisja spotkania będzie dostępna na portalu LM.pl i na Facebooku MBP.

Wstęp wolny.

Podczas spotkania będzie można kupić książki Jacka Fedorowicza i zdobyć jego autograf.

Jacek Fedorowicz - aktor, pisarz, satyryk. Studiował na Wydziale Malarstwa w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku (dyplom 1960). Aktor studenckiego teatru Bim-Bom w Gdańsku (1954-60). W latach 1963-71 był współtwórcą cyklicznych programów rozrywkowych w Telewizji Polskiej, m. in. "Poznajmy się", "Małżeństwo doskonałe". Współautor audycji radiowej "60 minut na godzinę" (1974-81). Po ogłoszeniu stanu wojennego zerwał kontakty z państwowymi środkami przekazu; publikował utwory w wydawnictwach i prasie "II obiegu". Był też czynny w niezależnym życiu kulturalnym jako grafik (Komiks "Solidarność" - 500 pierwszych dni) i artysta estradowy. Autor programów satyryczno-politycznych rozpowszechnianych w latach 80-tych poza cenzurą. Od 1989 ponownie występuje w telewizji i publikuje w prasie, jest m. in. autorem i głównym wykonawcą popularnego programu "Dziennik telewizyjny".