Spotkanie autorskie z Teresą Lipowską - Narodowe Czytanie 2022

Opublikowano: 06.09.2022

2 września 2022 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie obchodziliśmy Narodowe Czytanie 2022. Spotkanie rozpoczęło się od odczytania listu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przez dyrektora biblioteki Damiana Kruczkowskiego.

Fragmenty „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza odczytali zaproszeni goście:

• Zastępca Prezydenta Miasta Konina Witold Nowak
  • Kierownik Wydziału Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Zenona Sroczyńska
  • Przewodnicząca Rady Powiatu Żanetta Matlewska
  • Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Konińskiego Sławomir Ławniczak
  • przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Koninie Danuta Plucińska
  • przedstawicielka UM w Koninie Marta Romaniszyn-Baran
  • Teresa Lipowska

Następnie odbyło się spotkanie autorskie ze znaną aktorką telewizyjną i teatralną Teresą Lipowską, które poprowadził dziennikarz Dariusz Rekosz. Opowieść o życiu i karierze artystki była przeplatana licznymi fragmentami wideo z jej najbardziej rozpoznawalnych ról.

Aktorka chętnie podpisywała publiczności egzemplarze jej książki “Nad rodzinnym albumem”, a także pozowała do wspólnych zdjęć.

Po spotkaniu była możliwość odebrania darmowego okolicznościowego egzemplarza “Ballad i romansów” oraz zapoznania się z wystawą ilustracji.

Spotkanie autorskie z Teresą Lipowską zrealizowano ze środków KBO 2022 „Konin lubi książki 7”.