Kolorowy Potwór. Bibliotekarki z Filii "Starówka" gościnnie w SP nr 7 w Koninie

Opublikowano: 26.03.2024

25 marca w Szkoła Podstawowa nr 7 w Koninie zagościły Agnieszka Adaszak i Liliana Kopczyńska-Olbryś, bibliotekarki z Filii „Starówka”. Ich wizyta odbyła się w związku z warsztatami zorganizowanymi dla klasy 1c w ramach konkursu "Kolorowy Potwór: Emocje w bibliotece", którego inicjatorem jest Wydawnictwo Mamania.

To już koleje spotkanie w ramach tegoż przedsięwzięcia. Kolejnym pomysłem bibliotekarek było zorganizowanie teatrzyku i możliwość zagrania przez uczestników swoich emocji dla większej publiczności i sprawdzenie się w pracy zespołowej. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności teatralne dzieląc się na 5 grup, gdzie każda grupa wylosowała jedną emocję. Książkowy "Kolorowy Potwór" napisał dla nas listy, które odczytaliśmy i omówiliśmy aby lepiej zrozumieć uczucia i role, jakie będziemy grać niczym zawodowi aktorzy. Sceny ukazywały różne emocje: od lęku, poprzez miłość, spokój, aż po radość, smutek i złość.

Po części teatralnej, aby wyciszyć podekscytowanie, uzupełniliśmy nasze drzewko pełne emocji kolorowymi karteczkami, dzięki którym mogliśmy wyrazić jak się dzisiaj czujemy.

Taka inicjatywa z pewnością przyczynia się do rozwoju emocjonalnego i społecznego dzieci, a także promuje czytelnictwo i kreatywne wykorzystanie literatury w edukacji. Ponadto zabawa w teatr to świetny sposób na eksplorację różnych aspektów emocjonalnych i pracy zespołowej.

Podczas spotkania dzieci dzieliły się również swoimi sposobami radzenia sobie z różnymi emocjami. Wymieniały doświadczenia i sposoby wyrażania uczuć, co stanowiło cenny element edukacyjny. Ważnym przesłaniem było, że każda emocja ma swoje miejsce i znaczenie, a radzenie sobie z nimi to ważny element rozwoju osobistego.

Dziękujemy wychowawczyni Pani Magdalenie Dobra, za zaangażowanie i zaproszenie nas do swojej wspaniałej klasy. Owacje na stojąco i brawa dla dzieci należą się bez dwóch zdań.

Pani FloBo Bajkowe rozmowy z panią Roxi Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne Biblioteczka-apteczka

#FiliaStarówka #mamania #KolorowyPotwór #mbpkonin #sp7konin