Kolorowy Potwór w Filii "Siódemka"

Opublikowano: 05.02.2024

Emocje są ważne, zarówno te przyjemne, jak i te negatywne.  Każda jest potrzebna. Kształtują nas, wyrabiają charakter i mechanizmy zachowań. Bardzo cenne jest, by od najmłodszych lat umieć sobie z nimi radzić. Na zaproszenie wydawnictwa Mamania Filia „Siódemka” włączyła się do zabawy z Kolorowym Potworem - bohaterem serii książek dla dzieci opowiadających o emocjach.

Do wspólnego zmierzenia się z tym skomplikowanym dla najmłodszych tematem zaprosiliśmy uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie. Na początku spotkania dzieci określiły swoje nastroje i pozbyły się negatywnych emocji. Z dobrym nastawieniem były gotowe do wspólnej rozmowy. Mówiły
o tym, co czują na przykład  gdy pokłócą się z kolegą, dostaną wymarzony prezent lub przytuli je babcia oraz trafnie nazwały emocje towarzyszące im w tych sytuacjach.

Przy pomocy aktywizujących zabaw oraz relaksującego automasażu maluchy nauczyły się sposobów na rozładowanie napięcia,wytażenie radości  lub wyciszenie się.

Kolorowe potwory wykonane w technice pop-up będą dla maluchów pomocą  przy wyrażaniu nastroju.

Pamiętajmy, że gdy dopadnie nas gorszy nastrój czasami potrzeba niewiele, by go poprawić. Wystarczy, tak jak dzieci,  spojrzeć na świat przez różowe okulary, a świat stanie się bardziej kolorowy.

Patroni Konkursu: Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne, Biblioteczka apteczka, Bajkowe rozmowy z Panią Roksi, Pani FloBo Marta Flokiewicz-Borkowska