Kolorowy Potwór w Filli "Starówka". Konkurs Wydawnictwa "Mamania"

Opublikowano: 30.01.2024

Drodzy Czytelnicy!

Chcemy podzielić się z Wami wspaniałymi wieściami!

Filia "Starówka" bierze udział w konkursie zorganizowanym przez Wydawnictwo Mamania , a głównym bohaterem tego niezwykłego wydarzenia jest Kolorowy Potwór! To niesamowita inicjatywa, która zachęca nas, bibliotekarzy, do odkrywania świata emocji razem z Kolorowym Potworem. Przez najbliższy rok będziemy razem z Wami eksplorować różne aspekty emocji poprzez fascynujące zajęcia, zabawy i inspirujące lektury.

Serdecznie zapraszamy Was do śledzenia działań na naszym profilu na Facebooku. Co miesiąc będziemy dzielić się z Wami relacjami z naszych spotkań z Kolorowym Potworem oraz pomysłami na kreatywne zabawy, które ożywią Wasze czytelnicze doświadczenia. Chcemy, aby nasza biblioteka stała się miejscem pełnym emocji, kreatywności i radości.Dołączcie do naszej przygody z Kolorowym Potworem i śledźcie nasze społecznościowe media, aby być na bieżąco z fascynującymi zajęciami!

Nasz pierwszy warsztat już za nami! 26 stycznia gościliśmy uczniów z Niepublicznej Szkoły Montessori Odkrywcy Świata,. Warsztaty kulinarne z Foodartu były inspirowane książką "Kolorowy potwór" autorstwa Anny Llenas.  Celem wydarzenia było eksplorowanie związków między jedzeniem a emocjami poprzez kreatywne wykorzystanie żywności jako medium artystycznego wyrazu.

Na początku spotkania rozmawialiśmy o emocjach,  które towarzyszą nam w codziennym życiu. Przeczytaliśmy książkę, która wprowadziła nas w tematykę warsztatów. Dzieci, korzystając z piktogramów, określiły swoje samopoczucie, wrzucając obrazki do słoików symbolizujących miłość, złość, spokój, smutek... Po chwili refleksji przystąpiliśmy do zadań praktycznych. Uczestnicy, po wcześniejszym umyciu rąk, mając do dyspozycji ogórki, oliwki i jogurt naturalny mieli stworzyć potwora odzwierciedlającego ich wybrane emocje opisane w książce. Dzieci wzięły udział w procesie twórczym, malując i zdobiąc swoje potwory.

Podczas warsztatów panowała atmosfera pełna kreatywności i zabawy. Wszyscy chętnie eksperymentowali z formami, kolorami i teksturami, starając się oddać różne emocje potworów z książki. Niektórzy skupili się na detalach, tworząc precyzyjne kompozycje, podczas gdy inni woleli bardziej swobodne podejście, pozwalając spontaniczności prowadzić ich twórczość.

Po zakończeniu pracy wszyscy mieli okazję zaprezentować i skonsumować swoje dzieła, opowiadając krótką historię lub kulinarną opowieść związaną z ich stworzeniem. Warto zaznaczyć, że każde danie nie tylko było estetyczne, ale również smaczne, co podkreśliło kreatywność i umiejętności kulinarne uczestników.

Warsztaty kulinarnego foodartu związane z emocjami na podstawie książki "Kolorowy potwór" okazały się inspirującym doświadczeniem, które pozwoliło dzieciom wyrazić siebie poprzez jedzenie oraz zastanowić się nad związkami między jedzeniem a emocjami. To było bardzo emocjonujące wydarzenie, które pozostanie długo w naszej pamięci. Czy nasz „wewnętrzny potwór” został nakarmiony? Z pewnością tak!

Zapraszamy chętne grupy w wieku 6-10 lat do zapisów na kolejne spotkania pod numerem telefonu 63 242 85 62.

Z wyrazami radości, zespół Filii "Starówka"

Konkurs odbywa się pod patronatem Pani FloBo.