Noc w Bibliotece, czyli wieczór z dreszczykiem!

Opublikowano: 21.11.2023

W piątkowy wieczór naszą Bibliotekę nawiedziły nietoperze, wampiry, czarownice i zombiaki! Tegoroczna Noc w Bibliotece odbyła się w potwornej atmosferze. Przed wyprawą w poszukiwaniu ukrytego w bibliotece skarbu, nasi młodzi poszukiwacze pod czujnym okiem i z pomocą instruktorek z Muzeum Okręgowego w Koninie przygotowywali lalki amulety - motanki i żadanice. Aby udać się na poszukiwania skarbu, wszyscy uczestnicy musieli przejść próby eliksirów. Po drodze na naszych śmiałków czekały makabryczne zagadki, słodkie niespodzianki i pożywna strawa. Wspólnymi siłami skarb został odkryty, a stwory oswojone.

Motywem przewodnim Nocy w Bibliotece była powieść Marcina Szczygielskiego Omega. Wieczór uświetnił swoją obecnością i spotkaniem autorskim sam pan Marcin. Autor opowiadał i odpowiadał na pytania młodzieży. Towarzyszył im również podczas poszukiwań bibliotecznego skarbu.

Spotkanie autorskie z Marcinem Szczygielskim zrealizowano w ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego 2023.