Mój komiksowy bohater - konkurs literacko-plastyczny

Opublikowano: 31.05.2023

Zapraszamy do udziału w konkursie na zobrazowanie w konwencji komiksowej historii o własnym, stworzonym przez siebie bohaterze lub komiksową adaptację ulubionej  powieści lub opowiadania.

Cele konkursu:

• rozwijanie zainteresowania komiksem wśród dzieci i młodzieży,
  • motywowanie uczniów do rozwijania zdolności artystycznych i twórczego myślenia.

Dla kogo jest ten konkurs

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku szkolnym (szkoła podstawowa, klasy 1-8)

Podsawowe zasady

• Konkurs rozpoczyna się 1 czerwca 2023 r.
  • Termin składania prac upływa 21 czerwca 2023 r. o godz. 23:59:59.
  • Termin ogłoszenia wyników konkursu nastąpi do 30 czerwca 2023 r.
  • Na konkurs należy dostarczyć maksymalnie dwie prace komiksowe stanowiące zamkniętą całość o objętości od 1 do 6 stron formatu A4.
  • Prace należy złożyć osobiście lub przesłać na adres: Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Urbanowskiej ,ul. Dworcowa 13, 62 -510 Konin (z dopiskiem „Mój komiksowy bohater”).

Nagrody

Dla trzech zwycięskich prac przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody rzeczowe. Natomiast zarówno one, jak i wszystkie nadesłane komiksy, spełniające wymogi konkursu zostaną umieszczone na wystawie w Wypożyczalni Głównej.

Organizator konkursu

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie

Plik do pobrania

Plakat promujący konkurs "Mój komiksowy bohater". Projekt: MBP w Koninie.