Wojny napoleońskie - konkurs wiedzy historycznej

Opublikowano: 25.04.2022

Uczestników powitali dyrektor MBP w Koninie - Damian Kruczkowski oraz przewodniczący Komisji Konkursowej Szymon Jagodziński. (fot. E.G.)25 kwietnia 2022 roku, w MBP w Koninie, odbył się Test wiedzy o wojnach napoleońskich 1796-1815 - powiatowy konkurs wiedzy historycznej dla uczniów szkół podstawowych i średnich.

Uczestników powitali dyrektor MBP w Koninie - Damian Kruczkowski oraz przewodniczący Komisji Konkursowej Szymon Jagodziński - nauczyciel historii, autor książki Konin na tle wojen napoleońskich 1806-1813, która wkrótce zostanie wydana.

Wyniki testu zostaną ogłoszone 4 maja 2022 r. na stronie MBP w Koninie.

Wręczenie nagród i podsumowanie konkursu odbędzie 7 maja 2022 r. (sobota), o godz. 10.00 w sali konferencyjnej MBP w Koninie, przy ul. Dworcowej 13.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.
Współorganizatorami:

• Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie,
  • I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Koninie.

Test wiedzy odbył się w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków otrzymanych od Zleceniodawcy pochodzących z budżetu Miasta Konina w ramach realizacji zadania Konin czasów Napoleona – książka, wystawa, konkurs.