Czy ktoś widział pisklę gołębia?

Opublikowano: 11.04.2018

Przecież codziennie mijamy co najmniej kilka tych ptaków, ale zawsze tylko dorosłe.

Maluchy, które przyszły do Filii dla Dzieci i Młodzieży z Przedszkola nr 12, z grupy Kangurki, po krótkim namyśle odpowiedziały na to pytanie. Z chęcią też obejrzały zdjęcia gołębich piskląt w atlasie ptaków.

A wszystko to z powodu przypadającego 9 kwietnia - Dnia Gołębia. Tak, tak, gołębie też mają swoje święto.

Pięciolatki widziały wiele tych miejskich ptaków, potrafią je dokładnie opisać.

W Filii dla Dzieci i Młodzieży dowiedziały się kilku ciekawostek na ich temat:

• skąd pochodzą,
  • jak wyglądają gołębie pocztowe
  • i dlaczego hodowcy organizują ich wystawy.

Wysłuchały też historii gołębia o imieniu Twardziel, a potem narysowały bohaterów naszego spotkania.

Na koniec wizyty w bibliotece przedszkolaki odwiedziły Wypożyczalnię "Książek Mówionych" i Zbiorów Muzycznych.

Zobaczyły tam, jak różne formy może mieć książka w zależności od tego, dla kogo jest przeznaczona. Miały okazję obejrzeć:

• książki dla osób niewidomych pisane alfabetem Braille'a,
  • kasety magnetofonowe,
  • płyty winylowe