Dzieci Odkrywają Świat Literatury: Wizyta w Bibliotece

Opublikowano: 18.09.2023

W  piątek 15 wrzesnia Filię „Starówka” odwiedzili uczniowie z Niepublicznej Szkoły Montessori – Odkrywcy Świata, które zostały wprowadzone w świat biblioteki. Dzieci z dużą uwagą wysłuchały informacji o pracy bibliotekarza, zasadach panujących w bibliotece oraz dowiedziały się, jak zapisać się do biblioteki i zostać nowym czytelnikiem. Nasi mali goście z wielkim zainteresowaniem przeglądały biblioteczne regały, wypełnione bardzo ciekawymi książkami, zgłaszając jednocześnie chęć ich wypożyczenia.

15 września to obchodzony na całym świecie Dzień Kropki, który jest coroczną inicjatywą mającą na celu promowanie kreatywności i sztuki. Uczestnicy spotkania obejrzeli filmik na podstawie książki pt.The Dot - Kropka Petera H. Reynoldsa opowiadający o dziewczynce, która nie wierzyła w swoje umiejętności plastyczne, a namalowana kropka zmieniła jej dziecięcy, pełen niepewności świat.

Mali odkrywcy również mogli pochwalić się swoimi talentami plastycznymi  wykonując zakładki do książki, które mogły dowolnie ozdobić: były węże, konie, czołgi, samochody, kwiatki oraz wiele innych ciekawych i kreatywnych pomysłów.

Na zakończenie spotkania dzieci obiecały zapisać się do biblioteki, jak i uczestniczyć w różnych bibliotecznych akcjach.

Dziękujemy za obecność i do zobaczenia na „Starówce”.