Dzieci ze Szkoły imienia Zofii Urbanowskiej w bibliotece

Opublikowano: 30.05.2022

W środę, 27 maja odwiedziły naszą bibliotekę dzieci z klasy czwartej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koninie, z którą łączy nas wspólna patronka – Zofia Urbanowska.

Bibliotekę uczniowie zaczęli zwiedzać i poznawać od Wypożyczalni Głównej, w której było dużo książek:

• dla dorosłych i dla dzieci
  • o dinozaurach i o smokach
  • o kosmosie i Marsjanach...

W Czytelni dzieci między innymi :

• porównały wygląd książki współczesnej i z szesnastego wieku
  • zobaczyły, że da się czytać książki „miniaturki”
  • korzystając z czytnika, zapoznały się z wydarzeniami z Konina sprzed stu lat, utrwalonymi na mikrofilmach

W Wypożyczalni Audiowizualnej czwartoklasiści przecierali oczy ze zdumienia oglądając zbiory tego działu.

A w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, nasi mili goście zachwycali się książkami o królewnach (tak, tak!!!), dźwigach, dinozaurach i jeszcze takimi, które stoją w specjalnie oznaczonym miejscu, i które zawsze wywołują salwy śmiechu!!! Porozmawialiśmy sobie trochę o czytaniu, o radości z przebywania w bibliotece oraz o tym jak książki mogą być lekarstwem na różne kłopoty.

Okazało się, że nie tylko łączy nas wspólna patronka ale i fascynacja biblioteką.