Filia Starówka z wizytą w Przedszkolu "Sportuś"

Opublikowano: 13.05.2021

10 i 11 maja 2021 roku bibliotekarki z Filii "Starówka" odwiedziła Przedszkole "Sportuś". Na spotkanie z przedszkolakami udał się także Kubuś Puchatek i zabrał ze sobą książki, w których opisano przygody wszystkich mieszkańców Stumilowego Lasu.

Dzieci bardzo się ucieszyły z tej wizyty. Spotkania odbywały się w małych kameralnych grupach, ale wszystkie "Biedronki", "Pszczółki", "Żabki", "Wiewiórki" i "Sówki" mogły obejrzeć książeczki i spotkać się z Puchatkiem.

Dzieci przypomniały sobie zasady postępowania z książkami, dowiedziały się czym zajmuje się biblioteka, jak do niej dojść i co można w niej robić.

Były rozmowy o książkach, czytaniu i korzyściach płynących z czytania. Każdy przedszkolak otrzymał kolorową zakładkę do książek.