Grudniowe spotkanie w Filii "Łężyn"

Opublikowano: 12.12.2023

Kiedy na zewnątrz panowała zimowa aura, śnieg i mróz szczypał w nosy, to uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 11 im. Floriana Marciniaka w Koninie, wraz z wychowawczynią panią Sylwią Kamińską, odwiedzili Filię „Łężyn”.

Podczas spotkania dzieci wzbogaciły się o nową wiedzę dotyczącą księgozbioru bibliotecznego, zapisywania się do biblioteki, wypożyczania książek. Dowiedziały się nieco o zawodzie bibliotekarza, o katalogu komputerowym.

Istotnym punktem odwiedzin stało się przeczytanie przez panią bibliotekarkę Kodeksu dobrych manier, dotyczącego zachowania w bibliotece i traktowania książek. Dzieci otrzymały zadanie do domu, aby sprawdzić, co oznacza słowo „kultura”? Obejrzały również wystawkę książek o tematyce świątecznej. Końcowym etapem pobytu w filii stało się drugie czytanie, tym razem świątecznej opowieści, w której mała myszka odkrywa przedziwne rzeczy.

Na zakończenie odbyła się pogadanka na temat bajki, podczas której dzieci zadawały pytania. Nasi milusińscy otrzymali pamiątkowe zakładki, a do domu świąteczną malowankę. Najładniejsze prace zostaną nagrodzone książką i będą wyeksponowane w bibliotece. Dziękujemy za odwiedziny.