Wizyta przedszkolaków z „Bajkowej krainy”

Opublikowano: 12.06.2023

Przedszkolaki z przedszkola „Bajkowa Kraina” z wielką radością  (7.06.2023 r.) przestąpiły próg biblioteki - Filii „Chorzeń”. Dla maluszków była to pierwsza wizyta w bibliotece.

Na początku dzieci zaznajomiły się z tym magicznym miejscem, w którym mieszkają bohaterowie ich ulubionych bajek, wśród nich: Kicia Kocia, Feluś Kocimiętki, Franklin, Tupcio Chrupcio, Samochodzik Franek i wieeeele, wieeeele innych.

Zapoznano także maluchy z projektem „Mała książka Wielki Człowiek”, a następnie bibliotekarka zachęciła je, by opowiedziały swoim tatusiom o akcji „TataTeżCzyta”.
Jednak głównym tematem zajęcia było przybliżenie fascynującego świata pszczół, gdyż o tej porze roku można spotkać te małe stworzonka niemal na każdym kwiatku.

Dzieci obejrzały prezentację przygotowaną przez bibliotekę o tym, jak pszczoły od wieków towarzyszą człowiekowi, natomiast z książeczki, pt.: „Jak pszczółka mała miodek nam dała”, dowiedziały się, jak ważnią rolę w życiu człowieka pełnią pszczoły. Jednakże w książce jest też przestroga dla człowieka, gdyż nie zawsze jest im przyjazny, ponieważ zatruwa ziemię, wodę i powietrze. A przecież pszczoły to najbardziej potrzebni mieszkańcy naszej planety. Bez nich nie ma roślin, owoców, warzyw, życia.
Podczas zajęcia każdy z przedszkolaków zrobił z kółek swoją pszczółkę, a następnie wspólnie zatańczyliśmy taniec pszczółek do utworu „Taniec Mai”.

Spotkanie to zakończyliśmy skosztowaniem pierniczków, oczywiście wypieczonych na bazie miodu.

Czas wizyty w bibliotece szybko upłynął, a dzieci parami w towarzystwie węża spacerowego z pszczółkami w dłoniach wróciły do przedszkola na pyszny obiadek.

O pszczołach rozmawialiśmy również w dniu wczorajszym z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 z klasy specjalnej. Uczniowie na podsumowanie wiadomości o tych pożytecznych owadach rozwiązywali krzyżówkę, której hasło to: PSZCZOŁA.