Spotkanie z ogrodnikiem: tajniki roślin doniczkowych i literackie inspiracje przyrodnicze

Opublikowano: 04.12.2023

27 listopada 2023 r. o godzinie 9.30 w Filii "Starówka" Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie miało miejsce fascynujące spotkanie z Małgorzatą Hatłas. Wydarzenie to było urozmaicone prezentacją Pani Renaty Wojciechowskiej, bibliotekarki z MBP, dotyczącą literatury z motywem przewodnim związanym z przyrodą.

Małgorzata Hatłas, magister inżynier ogrodnictwa oraz hortiterapeutka, poprowadziła inspirujący wykład "Sposoby rozmnażania i przesadzania roślin doniczkowych" na temat sposobów rozmnażania i przesadzania roślin doniczkowych. Przedstawione informacje obejmowały praktyczne porady dotyczące pielęgnacji roślin, co z pewnością zdobyło uznanie uczestników.

Po wykładzie przyszedł czas na prezentację literatury związaną z przyrodą. Pani Renata Wojciechowska przedstawiła różnorodne książki, których głównym motywem przewodnim była tematyka przyrodnicza. Zaprezentowane pozycje literackie z pewnością zainspirowały uczestników do eksploracji świata natury poprzez literaturę.

Spotkanie z ogrodnikiem stanowiło doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy na temat roślin doniczkowych oraz korzystnych praktyk ogrodniczych. Wykład naszego gościa dostarczył praktycznych wskazówek, które mogą być z powodzeniem zastosowane przez miłośników ogrodnictwa.

Prezentacja literatury była ciekawym uzupełnieniem wydarzenia, ukazując bogactwo treści związanych z naturą dostępnych w zbiorach biblioteki.

Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze, sprzyjającej wymianie wiedzy i dobrej zabawie. Uczestnicy mieli także okazję zadawać pytania i dzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z ogrodnictwem. Na zakończenie Panie, które przyniosły na wydarzenie wyhodowane przez siebie kwiaty mogły w bibliotecznej strefie wymiany roślin wybrać sobie te, które im się spodobały.

To wydarzenie stanowiło wartościowy wkład w edukację i rozwijanie zainteresowań związanych z przyrodą w społeczności lokalnej.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji „ Z miłości do kwiatów i książek” z LABORATORIUM DOJRZAŁOŚCI 2.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.