Przy kawie o książce i bibliotece

Opublikowano: 03.10.2022

1 i 2 października w całej Polsce odbywa się „Weekend seniora z kulturą” – akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. W tegorocznej edycji uczestniczy ponad 500 instytucji z całego kraju.

Wśród tych instytucji znalazła się również Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, gdzie odbyły się spotkania dla seniorów "Przy kawie o książce" i "Przy kawie o bibliotece".

W naszej bibliotece, w sobotnie południe, przy kawie, domowym cieście i pysznych owocach toczyły się sympatyczne rozmowy o interesujących książkach i życiu biblioteki. Jolanta Kaczyńska i Renata Wojciechowska z Wypożyczalni Głównej MBP w Koninie rekomendowały książki i audiobooki, mówiły o funkcjonalnościach bibliotecznego katalogu i koncie czytelnika online. Były anegdoty biblioteczne i czytelnicze, żarty oraz pytania do bibliotekarek. Seniorzy również prezentowali książki, a Pani Zofia udzieliła wywiadu dla widzów TV Wielkopolska.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.