Mała Książka - Wielki Człowiek w Filii Chorzeń

Opublikowano: 29.04.2021

Mała Książka - Wieki Człowiek to akcja promująca czytelnictwo wśród przedszkolaków z lat od 2014 do 2017 roku.

Filia „Chorzeń” do tej akcji przystąpiła z przyjemnością. Z wielką radością wita każdego nowego członka.

Gdy ów mały Wielki Człowiek zawita do naszej biblioteki dwoimy się i troimy, by podsunąć mu odpowiednią lekturę. Wielka Pola, Wielki Iwo, Wielka Lucynka, Wielka Lilianka, Wielki Piotruś i inni nasi Wielcy przyjaciele, odwiedzając bibliotekę wyrabiają w sobie nawyk korzystania z niej, a także rozwijają swoje zainteresowania czytelnicze.

Miły to widok dla bibliotekarza, gdy może obserwować dziecko, które wykrzykuje z radością: o takiej książce marzyłam, ta właśnie książka bardzo mi się podoba. A gdy ta mała istotka wraca ponownie i z wielka euforią opowiada o przygodach bohaterów, to dla nas miód na serce.

Biblioteka może się też pochwalić wzrostem wypożyczeń wiernych czytelników z akcji ”Mała Książka Wielki Człowiek”, o czym świadczą wydane dyplomy. Dyplom ten otrzymuje dziecko, gdy ma zebrane dziesięć naklejek, co wiąże się z dziesięcioma odwiedzinami w bibliotece.

Zachęcamy rodziców by razem ze swoimi pociechami przyszli do Filii „Chorzeń” na ul. Fikusowa 8 i na nowo odkryli przyjemność z czytania. Bo co może dać tak dużo radości, jak nie uśmiech dziecka, które odnajduje w bohaterach książek samych siebie? Wspólne czytanie daje także możliwość ponownego przeżywania przygód bohaterów poprzez rozmowę z dzieckiem na temat przeczytanej książki.