Artur Andrus rozbawił publiczność do łez

Opublikowano: 18.09.2020

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie, po raz kolejny, odbyło się spotkanie autorskie finansowane z Konińskiego Budżetu Obywatelskiego (KBO), zorganizowane w ramach cyklu Konin lubi książki, którego pomysłodawczynią jest Monika Kosińska. Dzięki skutecznemu pozyskiwaniu środków z KBO możliwe było zaproszenie do konińskiej książnicy znakomitego gościa Artura Andrusa - dziennikarza, poetę, konferansjera, autora tekstów piosenek kabaretowych.

Artur Andrus opowiadał o pracy w radiu, na scenie i w telewizji, o współpracy z Marią Czubaszek, Stefanią Grodzieńską, Wojciechem Młynarskim, Wojciechem Karolakiem. Recytował i śpiewał rozbawiając publiczność do łez. Mówił również o ważnej roli lokalnej prasy, z której czerpie pomysły na tworzenie nowych tekstów. Na bazie wydarzeń opisanych w lokalnej prasie, ukaże się w przyszłym roku jego książka Antylopa z Podbeskidzia.

Wspominał również swoje, wcześniejsze wizyty w Koninie, odpowiadał na pytania licznie zgromadzonej publiczności oraz zachęcał do głosowania na biblioteczne projekty w tegorocznej edycji Konińskiego Budżetu Obywatelskiego – projekty: nr 9, nr 13, nr 24, nr 25.

Fot. Paweł Szczepaniak