Marta Abramowicz „Zakonnice odchodzą po cichu”

Opublikowano: 08.03.2018

W środę, 7 marca, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie (MBP) gościła psycholożka, socjolożka i reportażystka, autorka książki Zakonnice odchodzą po cichu Marta Abramowicz.

Przez blisko dziesięć lat kierowała ogólnopolską organizacją pozarządową Kampania przeciw homofobii. Z racji zawodowych doświadczeń uznawana jest za ekspertkę od zagadnień związanych z przeciwdziałaniem dyskryminacji i wykluczeniu.

W 2016 roku ukazała się jej reportażowa książka pod tytułem Zakonnice odchodzą po cichu, która szybko stała się bestsellerem (została sprzedana w ponad 50 000 egzemplarzy).

Autorka zmierzyła się w niej z rzadko poruszanym tematem opuszczania zgromadzeń przez siostry zakonne, wniknęła w problematykę rozpoczynania życia na nowo poza murami klasztornymi.

Marta Abramowicz w 2017 roku została nominowana do nagrody Okulary Równości.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Miasto Konin i Miejską Bibliotekę Publiczną w ramach projektów Konin lubi książki i Konin Miasto Kobiet. Poprowadziła je Sylwia Frankowska z Dyskusyjnego Klubu Książki.