Spotkanie autorskie z Anną Gacek

Opublikowano: 15.02.2022

Plakat promujący spotkanie z Anną Gacek. (projekt: CKiS w Koninie)10 marca 2022 roku (czwartek), o godzinie 17.30 w CKiS-DK Oskard w ramach Konin Miasto Kobiet z czytelnikami spotka się Anna Gacek.

Organizatorami spotkania są: Miasto Konin, Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie (MBP w Koninie) oraz Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Konin Lubi Książki 7” z Konińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Uwaga wszyscy chętni!

Wejściówki, dostępne będą od 16 lutego:

• w Wypożyczalni Zbiorów Audiowizualnych (MBP w Koninie),
  • w CKiS - DK Oskard w godzinach pracy kasy od 14:00 do 22:00.

Uczestnicy spotkania będą mogli również zakupić książki Anny Gacek pt. Ekstaza. Lata 90. Począteki otrzymać autograf autorki. Książki będą podpisywane po spotkaniu i będzie można je odebrać następnego dnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie w Wypożyczalni Zbiorów Audiowizualnych.

Spotkanie poprowadzi Marta Duszyńska.

Anna Gacek – dziennikarka i prezenterka, przez dwie dekady (do marca 2020 roku) związana z Programem 3 Polskiego Radia. Oprócz prowadzenia autorskich audycji, w tym wspólnie z Wojciechem Mannem „W Tonacji Trójki”, nadawała relacje z największych światowych festiwali, m.in. z Glastonbury i Roskilde, w Polsce spędziła dziesięć lat na trasie Męskie Granie i kilkanaście na Off Festivalu.

Przeprowadziła ponad tysiąc wywiadów, w tym z:

• Paulem McCartneyem,
  • Nickiem Cave’em,
  • Patti Smith,
  • Marianne Faithfull,
  • Florence Welch,
  • Alexem Turnerem,
  • The White Stripes
  • The Strokes.

Obecnie, w autorskim cyklu podcastów „Rzeczy ulubione”, rozmawia z najważniejszymi postaciami polskiej kultury. Pasjonatka sztuki, mody i popkultury, prowadziła w TVP2 realizowany na licencji BBC program „Bake Off” i poświęcony kulturze program „Dzieje się na żywo” w Wirtualnej Polsce.

Ekstaza. Lata 90., początek to jej pierwsza książka.